Motoryzacja

Maluch, który ma 38 lat i historię rodzinną w tle. "Zdziwienie było, kiedy jechałem na trasie szybkiego ruchu"

Motoryzacja

Autor:
Berenika
Olesińska
Dziś przypada 22. rocznica zakończenia produkcji Fiata 126p w Polsce
Dziś przypada 22. rocznica zakończenia produkcji Fiata 126p w PolsceDzień Dobry TVN
wideo 2/7

22 września 2022 roku przypada 22. rocznica zakończenia produkcji Fiata 126p w Polsce. Ta pełna symboli i magii data została specjalnie wyróżniona przez markę OTOMOTO. Właśnie tego dnia swoją premierę ma nowy spot reklamowy internetowego serwisu ogłoszeniowego. Bohaterami materiału z serii "Prawdziwe historie" są Marcin Korczak-Żydaczewski i jego niezwykły maluch.

38-letni Fiat 126p gna po polskich drogach

Marcin Korczak-Żydaczewski podjechał pod studio Dzień Dobry TVN maluchem z 1984 roku, by zaprezentować widzom, jak świetnie sprawuje się ten mały samochodzik z wielką duszą. Auto od początku swojego istnienia jest w posiadaniu rodziny naszego gościa.

- Był kupiony przez dziadka prawie 40 lat temu. Przebieg 38 tysięcy kilometrów. (...) To są historie związane z rodziną, z rodziną mojej żony i obecnie z moją historią, bo jestem cały czas związany z tym samochodem - przekonuje nasz rozmówca.

Właściciel pojazdu zapewnia, że Fiat 126p nadal może poruszać się po ulicach i wzbudzać ogromne emocje innych użytkowników ruchu drogowego. Maluch pana Marcina systematycznie przechodzi przeglądy techniczne, a stan pojazdu jest zgodny z homologacją.

- Nawet jak tutaj jechałem do studia, to ludzie stojący w korku "dawali mi lajki" lub patrzyli się ze zdziwieniem. Myślę, że największe zdziwienie było, kiedy jechałem na trasie szybkiego ruchu. Mijały mnie samochody z większą prędkością i zwalniały, żeby popatrzeć, jak sobie ktoś radzi w takim małym samochodzie - opowiada mężczyzna.

"Prawdziwe historie" - OTOMOTO startuje z nowym spotem

Niezwykła opowieść pana Marcina nie zostałaby przedstawiona, gdyby nie czujne oko specjalistów z OTOMOTO. Agnieszka Czajka, przedstawicielka tego popularnego serwisu ogłoszeniowego, przed kamerami Dzień Dobry TVN wspomniała o idei, którą szczyci się reprezentowana przez nią marka. Mowa o cyklu materiałów "Prawdziwe historie".

OTOMOTO znajduje ciekawe ogłoszenia publikowane za pośrednictwem platformy, zapoznaje się z historiami właścicieli samochodów i je rozpowszechnia. W ten sposób auta rosną do rangi spersonifikowanych bohaterów. 

- To trzecia edycja "Prawdziwych historii". To nie historie samochodów, ale ludzi, którzy za tymi historiami stoją: rodzinne emocje, dużo wzruszeń - komentuje nasza rozmówczyni.

Ekspertka dodaje, że wartość pojazdów podobnych do tego, w którego posiadaniu jest pan Marcin, nieustannie rośnie, bowiem zainteresowanie miłośników takich starych aut jest wciąż duże.

- Samochody, szczególnie takie jak pana Marcina, który ma 40 lat, niski przebieg i utrzymany jest w oryginalnych częściach, mogą być inwestycją - uświadamia Agnieszka Czajka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Pozostałe wiadomości