Styl życia

Beata Pacut zdradza tajniki judo. Jak wygląda trening mistrzyni Europy?

Styl życia

Beata Pacut to polska judoczka, która na swoim koncie ma między innymi złoty medal mistrzostw Europy w judo w wadze do 78 kg. Mimo sukcesów zawodniczka wciąż nie zwalnia tempa. Codziennie ciężko trenuje i przygotowuje się do udziału w olimpiadzie w Tokio. Nam pokazała, jak wygląda sportowa rozgrzewka.

Beata Pacut – kariera sportowa

Beata Pacut na co dzień jest zawodniczką klubu GKS Czarni Bytom. Polska judoczka 18 kwietnia zawalczyła w Lizbonie o zwycięstwo w mistrzostwach Europy w judo w wadze do 78 kg. W finale wygrała w dogrywce z Holenderką Guusje Steenhuis. To największy sukces w jej karierze, ale z pewnością nie ostatni. Przed 25-letnią zawodniczką kolejne wyzwania. Beata przygotowuje się do udziału w olimpiadzie w Tokio.

- Staram się nie wywoływać presji na sobie. Na Igrzyska cały czas się przygotowujemy i faktycznie pojadę tam walczyć o moje marzenie – powiedziała.

Jak wygląda droga na szczyt? Beata przyznała, że w judo nie ma czegoś takiego jak wakacje. Zawodniczka ciężko trenuje przez cały rok, by wciąż polepszać swoje wyniki. Jak się okazuje, treningi oparte są na różnorodności. 25-latka skupia się zarówno na podstawowym judo, jak i ćwiczeniach siłowych, wytrzymałościowych oraz sprawnościowych.

W judo ćwiczymy również siłownie i biegi. Trening siłowy jest specyficzny, są tam ćwiczenia na moc, na wytrzymałość i szybkość. Jest dużo elementów i składowych. Wakacji nie ma. Zdarzają się pojedyncze dni wolne. Tak po mistrzostwach Europy miałam 5 dni wolnego

- wyjaśniła.

Zawodniczka nie ukrywa jednak, że jak w każdym sporcie zdarzają się chwile słabości i rezygnacji. Wtedy najważniejsza jest motywacja i wsparcie bliskich. - W 2019 roku był okres załamania, słabszych wyników. Zawsze po każdej burzy wychodzi słońce. Wróciłam teraz i to ze złotym medalem z mistrzostw Europy - dodała.

Trening w czasie pandemii

Pandemia utrudnia życie w wielu branżach. Beata zdradziła, że i ją dopadł COVID, przez który musiała zwolnic tempo. Obecnie czuje się już znaczenie lepiej i wszystko ma pod kontrolą.

- Początkowo trudno było wrócić do treningów. Serduszko dawało o sobie znać. Wszystko monitorowaliśmy z trenerką i kontrolowaliśmy ten stan - przyznała.

Beata do naszego studia zabrała także swoją sparingpartnerkę. Panie pokazały nam, jak wygląda zawodowy trening judo.

Poranny trening judo z mistrzynią Europy! Zobaczcie wideo:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Wysportowana Anita Werner na okładce popularnego magazynu. Fanka: "Sztos! Czy Ty jesteś coraz młodsza?"

Strongman walczy o powrót do zdrowia. "Bez sportu nie wyobrażam sobie życia"

Jak nauczyć się jazdy na deskorolce? "Każdy może tak naprawdę zostać profesjonalnym sportowcem"

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości