Sennik

Latanie, ciąża, pieniądze - co oznaczają sny naszych widzów? "Najlepiej tłumaczyć u kogoś, kto się na tym zna"

Sennik

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Co oznaczają nasze sny?
Co oznaczają nasze sny?Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

Gdy coś nam się przyśni, często zastanawiamy się, co to oznacza. By rozwiązać tę zagadkę, poprosiliśmy widzów, by opisali nam swoje sny, a Anna Kempista, wróżka i tarocistka zinterpretowała je w studiu Dzień Dobry TVN. - Sen zawsze będzie miał podwójne znaczenie - podkreśliła nasza rozmówczyni.

Sennik - zanczenie snów

Ponoć sny odzwierciedlają naszą obecną sytuację. Nic więc dziwnego, że często sięgamy do senników, by sprawdzić, co oznaczają. Natomiast nasza gościni podkreśliła, że jest to powierzchowne rozwiązanie.

- W senniku zawsze będą informacje ogólne. Najlepiej tłumaczyć u kogoś sny, kto się na tym zna i się tym zajmuje, ponieważ te symbole będą miały bardzo różne znaczenia. Oczywiście można zajrzeć do sennika i znaleźć podstawową informację, ale zawsze będzie tak, że sen będzie miał podwójne znaczenie. Dla jednej osoby będą tłumaczyła to jako pozytywną rzecz, a dla drugiej już niekoniecznie. To wszystko zależy, ale zawsze też przy tłumaczeniu snów robię wywiad. Interesują mnie nastroje, kolory, bo to wszystko jest bardzo ważne - wyjaśniła Anna Kempisty, wróżka i tarocistka. 

Sny widzów Dzień Dobry TVN

Widzowie Dzień Dobry TVN podzieli się z nami swoimi marzeniami sennymi. Część z nich wytłumaczyła nasza Anna Kempista, wróżka i tarocistka.

Latanie

Kiedyś często śniło mi się, że mogę latać. Machałam rękoma i mogłam podlatywać, ale nigdy daleko i wysoko 

- Z lataniem jest tak, że w zależnosi od tego, czy jest to wysoko, bardzo wysoko, ewentualnie na jakimś jednym poziomie, czy nisko, tłumaczy się ten sen zupełnie różnie. Nie jest więc on jednolity dla wszystkich, że jak latamy, to już jest coś na plus. To może być kwestia problemu z osiąganiem jakiś swoich celów. Wtedy należy się zastanowić, co z tym zrobić, jak to poprawić - mówiła wróżka.

Jak dodała, jeśli latamy wysoko we śnie to dobry znak. – Świadczy o tym, że w najbliższym czasie nasze życie będzie okupione sukcesami, a przynajmniej jednym, poważnym sukcesem, sytuacją na plus. Dlatego te sny są bardzo ważne, ale są też krótkoterminowe - zaznaczyła.

Powrót do szkoły

Powrót do szkoły… Bardzo często mi się śni… A skończyłam już szkołę 15 lat temu

Szkoła i zdawanie matury z języka polskiego 

- Tutaj może być większy problem. Należałoby się zastanowić, czy nie ma nerwicy szkolnej, skoro po 15 latach skończenia szkoły nadal się śni. Jakieś obciążenie i tu też należałoby zadać pytanie: "Czy ten sen jest pozytywny dla tej osoby, czy negatywny?" (…) Może oznaczać, że wciąż są jakieś problemy nierozwiązane - tłumaczyła tarocistka.

Ciąża

Motyw ciąży. Raz była pojedyncza, a drugi raz spodziewałam się sześcioraczków 

- Tu też postawię pytanie: "Czy jest to osoba, która stara się o dziecko?". Mówi się, że jeśli chodzi o sny z dziećmi, ciążą, to jest urodzaj. (...) Idziemy do przodu, coś pozyskujemy. Myślę, że to jest dobry sen, o ile ktoś nie ma problemów, by zajść w tę ciążę - podkreśliła Anna Kempista.

Pieniądze

Od lat powtarza mi się sen o zbieraniu pieniędzy z ziemi. Zbieram garściami rulony gotówki 

- O ile to są banknoty, to gwarantują obfitość. Jeśli monety, to już niekoniecznie. Trochę mnie martwi sytuacja zbierania pieniędzy z ziemi. Tutaj raczej negatywnie bym to odbierała: "Chcę zarabiać, chcę zarabiać, a wciąż nie mogę". Myślę, że akurat ten sen ma podwójne znaczenie - stwierdziła tarocistka.

Winda

Winda – nie zatrzymuje się, jedzie gdzieś głęboko w dół albo w górę 

- To też będą dwie różne interpretacje. Jeżdżenie/latanie w dół będzie oznaczało, że nadchodzą jakieś kłopoty. Jeżdżenie/latanie do góry zawsze jest czymś pozytywnym - wskazała wróżka.

Zobacz w materiale wideo pozostałe interpretacje snów.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości