Świat

Luksusowy Singapur. Tam obrazy powstają z czekolady

Świat

Singapur uznawany jest za jedno z najdroższych i najbardziej luksusowych miast na świecie. Wystarczy tylko spojrzeć na marinę, w której cumują luksusowe jachty. Niewielkie mieszkanie w apartamentowcu zaprojektowanym przez Daniela Libeskinda kosztuje 6 milionów zł! Na wycieczkę po Singapurze zaprasza podróżnik Michał Cessanis.

Najpopularniejsze miejsce na świecie do robienia selfie

Marina Bay Sands - nigdzie na naszej planecie nie znajdziemy podobnego obiektu. Singapurski hotel został zaprojektowany przez najlepszych azjatyckich specjalistów od feng-shui. Na trzech 55-piętrowych masztach usytuowano ogromny taras z basenem i ogrodami, z których rozprzestrzenia się piękny widok na panoramę miasta. Codziennie wieczorem u podnóża budynku odbywa się słynny pokaz świateł i wody. Hotel jest jednym z najdroższych w Singapurze.

W 2017 roku ten dach i basen zostały uznane za najpopularniejsze miejsce do robienia selfie na świecie

- powiedział pracownik hotelu Khir Ramli.

W Marina Bay Sands odbywają się premiery filmowe, dlatego każdego dnia pojawiają się tam najsłynniejsi celebryci.

Lazarus Beach - tam można się zabawić

Singapur to też niesamowicie drogie jachty i mieszkania. Niewielkie lokum w apartamentowcu zaprojektowanym przez Daniela Libeskinda kosztuje 6 mln zł!

W Singapurze jest nawet miejsce, gdzie piękni i bogaci mogą swobodnie pobawić się z dala od spojrzeń gapiów. Aby się tam dostać, trzeba wynająć łódź.

To Lazarus Beach. To jedyne miejsce, gdzie możesz zacumować i zrobić naprawdę głośną imprezę. Jeśli masz pieniądze, to możesz robić tutaj wszystko czego zapragniesz. Oczywiście jeśli to bezpieczne

- powiedział przewodnik.

Obrazy z czekolady i pianki

Janice Wong jest artystką-cukiernikiem, która inspiruje się podwodnym światem i tworzy wyjątkowe w formie i kolorze czekoladki. Ze słodkości tworzy również wyjątkowe obrazy i instalacje. Jej dzieła sztuki sprzedawane są za tysiące dolarów nie tylko w Singapurze, ale też w Tokio, Hongkongu czy Paryżu.

Najbardziej spektakularną instalacją jaką utworzyłam był podwodny świat. Mogłeś tam zobaczyć koralowce w różnych kolorach, oświetlone wspaniałym niebieskim światłem niczym oblane wodą i przede wszystkim czułeś do tego zapach słodyczy

- pochwaliła się Janice.

Plac zabaw - dla dużych i małych

Wyspa Sentosa to podobno ulubione miejsce odpoczynku mieszkańców Singapuru. Jest tutaj wszystko - piaszczyste plaże, wieże do skoków bungee, tyrolka, park wodny, a nawet scenografie znane ze srebrnego ekranu.

>>> Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości