Porady

Dbajmy o wodę. "Są miejsca, w których cenniejsza jest od złota"

Porady

Autor:
Nastazja
Bloch
Dziś Światowy Dzień Wody
Dziś Światowy Dzień Wody Dzień Dobry TVN
wideo 2/2
Dzień Dobry TVNDziś Światowy Dzień Wody

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji Bartek Jędrzejak wybrał się do wrocławskiego Hydropolis i opowiedział, dlaczego tak ważne jest to, aby dbać i szanować to, co daje nam natura.

Woda – dlaczego jest ważna w naszym życiu?

Naukowcy szacują, że na świecie jest zaledwie 35 milionów metrów sześciennych wody pitnej, podczas gdy ludzi jest 8 miliardów. Na świecie są zatem miejsca, gdzie woda cenniejsza jest od złota, bo nie ma jej prawie w ogóle. Dlatego też tak ważne jest to, by każdego dnia dbać o to, co otrzymaliśmy od przyrody.

Słodka woda jest szczególnie ważna dla człowieka. - W 75 proc. składamy się z wody. Daje nam ona życie, jest nośnikiem energii, dostarcza do organizmu tlen. Bez wody w wysokich temperaturach człowiek przeżyje zaledwie dwa dni. Każdego dnia powinniśmy pić 8 szklanek wody – powiedział Bartek Jędrzejak.

Nauka o wodzie i ekologii

Prezenter pogody wybrał się na wycieczkę do Wrocławia. Na miejscu odwiedził Centrum Edukacji Ekologicznej "Hydropolis", czyli ośrodek, który łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Jest to jedyny obiekt tego typu w Polsce i jeden z nielicznych na świecie.

Czego dowiedział się na miejscu? Zachęcamy do obejrzenia naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości