Podróże

Podróże z zemsty coraz popularniejsze. "Hej, życie jest krótkie"

Podróże

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
gazeta.pl/CNN
Podróż

Pandemia koronawirusa wywróciła świat do góry nogami. Dlatego po przeszło dwóch latach coraz więcej turystów decyduje się na tzw. podróże z zemsty. Co kryje się za tym terminem? W serwisie Dzień Dobry TVN wyjaśniamy, na czym polega ten trend.

Przez COVID-19 na długi czas nasze plany wakacyjne musieliśmy odłożyć. Loty wstrzymane, wycieczki odwołane, hotele dla turystów zamknięte. I tak, zamiast zwiedzać Indie czy rozkoszując się smakiem aromatycznej kuchni, zadowalaliśmy się kiełbasą z grilla na działce lub opalaniem na balkonie. Na szczęście dziś znów możemy poszerzać horyzonty, zwiedzając świat. Coraz więcej krajów znosi bowiem pandemiczne restrykcje, a w mediach społecznościowych pojawił się nowy termin - "podróż z zemsty".

Zobacz wideo: Podróże po świecie

Podróże po świecie

Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Podróże z zemsty - na czym polegają?

Jak podaje gazeta.pl, podróż z zemsty oznacza po prostu powrót do ulubionych zakątków na świecie lub odkrywanie nowych miejsc, co podczas pandemii COVID-19 było niemożliwe. W praktyce oznacza to, że w końcu możemy wcielić w życie nasze plany.

Podróże z zemsty to modne hasło medialne, które powstało w 2021 roku, kiedy świat zaczął się ponownie otwierać, a ludzie postanowili nadrobić stracony czas

Podróż z zemsty, czyli podróżowanie po pandemii. Nowa moda

I tu pojawia się pytanie: dlaczego z zemsty? Słowo to budzi raczej negatywne skojarzenia, a przecież wakacje to przyjemność... Jak czytamy na gazeta.pl, chodzi o to, by odegrać się na pandemii i wirusie. Znów chcemy korzystać z życia i eksplorować świat. Dlatego w sieci pojawiają się opinie, że latem 2022 wydamy więcej na wyjazdy niż przed dwoma laty.

Zobacz wideo: Jak tanio podróżować?

Jak tanio podróżować?
Jak tanio podróżować? Źródło: Dzień Dobry TVN

Jak podkreśla Erika Richter, podróże z zemsty są bardziej intensywne. - To inny sposób powiedzenia: "Hej, życie jest krótkie. Chcę zarezerwować tę podróż. Chcę spędzać więcej czasu z rodziną. Chcę połączyć się z ludzkością i naturą. Chcę odkrywać świat i szukać doświadczeń, dzięki którym czuję, że żyję - zaznacza ekspertka.

Pamiętaj, że w niektórych krajach wciąż obowiązują restrykcje. Sprawdź, gdzie można wjechać bez paszportu covidowego?

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: gazeta.pl/CNN

Źródło zdjęcia głównego: Jordan Siemens/Getty Images

Pozostałe wiadomości