Podróże

Najciekawsze, nowe atrakcje turystyczne w Polsce. "Bardzo modne są wieże widokowe"

Podróże

Aktualizacja:
Autor:
Magdalena
Brzezińska
Tropem polskich nowinek turystycznych
Tropem polskich nowinek turystycznychDzień Dobry TVN
wideo 2/7

W Polsce nie brakuje ciekawych atrakcji turystycznych, stworzonych z myślą o osobach w każdym wieku. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy powstało wiele wyjątkowych obiektów, które warto odwiedzić, zwłaszcza w wakacje. W Dzień Dobry TVN przekonywali o tym fotograf Dawid Lasociński i dziennikarz Jakub Porada.

Nowe atrakcje turystyczne w Polsce - dokąd warto pojechać?

Turystyczna mapa Polski zachwyca bogactwem wyjątkowych zabytków, ale także całkiem nowych lub gruntownie przebudowanych atrakcji. W poszukiwaniu niezastąpionych wrażeń warto wybrać się chociażby do Łodzi. W jednym z największych polskich miast swoje podwoje otworzyło Orientarium o wielkości dziesięciu boisk piłkarskich.

To rodzaj nowego ogrodu zoologicznego, zupełnie inaczej pojętego. Pewnie wszyscy znają Afrykarium we Wrocławiu. Orientarium będzie dotyczyło Azji Południowo-Wschodniej

Podróże samolotem i nie tylko 

Słuchają się jej samoloty
Słuchają się jej samolotyDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Równie ciekawą atrakcją dla całej rodziny może okazać się wizyta w obiekcie, który od kilkunastu miesięcy święci triumfy w województwie dolnośląskim. Mowa o najwyższej w Polsce wieży widokowej, zapewniającej turystom niepowtarzalne emocje.

- Jeżeli spacer w chmurach, to w Świerardowie-Zdroju. Ta atrakcja, czyli wieża Sky Walk, została otwarta już rok temu. Teraz bardzo modne są takie wieże widokowe - zapewnił fotograf.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Polsce - co warto zobaczyć?

W zestawieniu najciekawszych atrakcji turystycznych w Polsce na uwagę zasługują także Rzeszowskie Piwnice czy zrekonstruowane zgodnie z XIII-wiecznymi realiami grodzisko w Tumie pod Łęczycą. Z kolei turyści, którzy wysoko cenią sobie możliwość podziwiania malowniczych krajobrazów i obcowania z naturą, powinni wybrać się w Bieszczady. Nad tamtejszą Soliną powstaje wyjątkowa kolej gondolowa.

- Już w te wakacje będzie można wsiąść do wagonika i z góry Plasza do góry Jawornik przejechać się właśnie taką gondolą (...). Każda sekunda to są niesamowite wrażenia, bo człowiek nagle ogarnia tę Solinę z góry. To jest dla mnie nowa definicja tego miejsca - stwierdził Jakub Porada, zachęcając tym samym do odkrywania górskich rejonów.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: mariusz_prusaczyk/Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości