Zwiedzamy Londyn z Bartkiem Jędrzejakiem i Anną Senkarą. Które zakątki warto zobaczyć?

Zwiedzamy Londyn
Źródło: Dzień Dobry TVN
Bartek Jędrzejak prowadził pogodę z różnych miejsc na terenie całej Polski, a tym razem zawitał aż do Londynu. Na miejscu spotkał się z Anną Senkarą, londyńską reporterką Dzień Dobry TVN. Opowiedzieli o ciekawostkach na temat stolicy Wielkiej Brytanii.

Bartek Jędrzejak w Londynie

Duża część brytyjskiej Polonii zaczyna swój dzień wraz z Dzień Dobry TVN. Ci, którzy w tym czasie pracują, nadrabiają odcinki programu w Playerze. Bartek Jędrzejak i Anna Senkara wybrali się na spacer po Londynie i pokazali najciekawsze miejsca w stolicy. Zaczęli od samego serca miasta.

- Jesteśmy przy Westminsterze, za nami bardzo charakterystyczny punkt, czyli London Eye - powiedział Bartek Jędrzejak

- To koło milenijne. Jak sama nazwa wskazuje, zostało wybudowane z okazji nowego tysiąclecia. Jest to najpopularniejsza, płatna atrakcja w Wielkiej Brytanii. Rocznie trzy miliony turystów wsiada na to oko. Z wysokości prawie 20. piętra można podziwiać Londyn. Ten najwyższy punkt ma 135 metrów - dodała Anna Senkara.

Londyn to niesamowite miasto, jest ogromny. - Nie wiem, czy wiecie, ale ma więcej mieszkańców niż Nowy Jork. Londyn to ponad osiem milionów mieszkańców - zauważył reporter.

Czerwone budki w Londynie

Anna i Bartek przenieśli się na Most Wenstminsterski, który bezpośrednio prowadzi do Parlamentu, a następnie zaprezentowali słynne czerwone budki telefoniczne, które są jednym z charakterystycznych symboli Londynu. Cały czas funkcjonują i można z nich skorzystać.

- Za symbolicznego funta można taką budkę adoptować i po prostu dać jej drugie życie - przerobić ją na kawiarnię lub, o ironio, na punkt naprawy telefonów komórkowych - powiedziała Senkara.

Co ciekawe, wielu Brytyjczyków zaczyna dzień od prasy. Bohaterami artykułów są m.in. królowa Elżbieta II, a także inni członkowie rodziny królewskiej.

- W telewizji co wieczór jest tzw. "press preview", czyli już można się dowiedzieć, co będzie w prasie następnego dnia. Królowa często jest na okładce, a Brytyjczycy ją kochają. Mówią, że jeżeli cokolwiek złego się powie na temat królowej, to tak jak napaść na Zjednoczone Królestwo - zauważyła Anna.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości