Parenting

Kobieta myślała, że jest w ciąży. Okazało się, że nie ma powodów do radości

Parenting

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
parenting.pl
Diagnoza była jednak zupełnie inna. Rosnący brzuch był powodem groźnej dolegliwości

Hollie Welhalm odczuwała dolegliwości, które są charakterystyczne dla ciąży. Miała mdłości, bóle pleców czy zawroty głowy. Test ciążowy nie potwierdził jej podejrzeń. Kobieta udała się do ginekologa, który postawił zupełnie niespodziewaną diagnozę.

Oznaki ciąży

Hollie Welhalm była przekonana, że jest w ciąży. Oprócz charakterystycznych dolegliwości zauważyła także, że zmienia się jej ciało.

Ciążowe tematy dla młodej mamy

Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

- Zauważyłam, że mój brzuch staje się coraz większy. Byłam pewna, że niedługo powitam na świecie moje pierwsze dziecko - opowiadała Hollie Welham.

Kobieta wykonała test ciążowy, który, ku jej zdziwieniu, pokazał wynik negatywny. 21-latka postanowiła zrobić go ponownie, jednak ilość kresek nadal nie uległa zmianie. Postanowiła udać się do lekarza.

- Skonsultowałam się z moim ginekologiem, ponieważ nie wiedziałam, co się dzieje. Testy były negatywne, a moje objawy nasilały się. Oprócz typowych dla ciąży oznak zauważyłam również nieregularne krwawienia - tłumaczyła dziewczyna.

Lekarz po zapoznaniu się z objawami Welhalm uznał, że powinna wykonać badanie USG.

- To właśnie wtedy dowiedziałam się, że nie jestem w ciąży. Okazało się, że mam torbiel jajnika - powiedziała.

Niespodziewana diagnoza

Kiedy okazało się, że pacjentka nie jest w ciąży, a jej dolegliwości spowodowane są torbielą jajnika, medycy wyjaśnili, że aby go usunąć, musi poddać się operacji. Ta została zaplanowana na maj 2022 roku. Kiedy dziewczyna czekała na zabieg, zmiana urosła do 27 centymetrów.

- Mój brzuch był ogromny. Lekarze twierdzili, że to z powodu nagromadzenia płynów - wspominała Hollie.

21-latka była pod opieką chirurgów w szpitalu Musgrove w Taunton. Operacja udała się, a wraz z torbielą usunięto prawy jajnik i jajowód.

- Lekarze twierdzą, że zabieg nie powinien wpłynąć na moją płodność. Przez całą chorobą miałam ogromne wsparcie od mojej rodziny i chłopaka. Zdecydowałam, że podzielę się moją historią, by inne kobiety nie lekceważyły niepokojących objawów - podsumowała 21-latka.

Warto skontaktować się z lekarzem, kiedy oprócz wspomnianych powyżej objawów dokuczają nam: zaburzenia cyklu menstruacyjnego, krwawienia poza terminem miesiączki, plamienia międzymiesiączkowe, bóle w podbrzuszu, bóle i kłucia jajnika, omdlenia, bóle głowy, wzdęcia i zaparcia, częste oddawanie moczu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: parenting.pl

Źródło zdjęcia głównego: Cavan Images/Getty Images/ Facebook

Pozostałe wiadomości