Parenting

Książki dla dzieci na wakacje i o wakacjach. Które warto wziąć do walizki?

Parenting

Autor:
Adam
Barabasz
Książki podróżnicze dla dzieci
Książki podróżnicze dla dzieciDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Anna Łukasik, pedagożka i autorka bloga z książkami dla dzieci, podzieliła się swoją wiedzą na temat podróżniczych lektur. Wszak nie od dziś wiadomo, że literatura potrafi bezkosztowo zabrać w niezwykłą wyprawę - zarówno w najdalsze zakątki świata jak i na bezdroża wyobraźni. Które pozycje warto podsunąć dziecku, by obudzić w nim głód poznania?

Podróżnicze książki dla dzieci

Walizka spakowana, bilety w dłoni, można wyruszać w podróż. Warto pamiętać o książce, która umili czas spędzony w transporcie lub zapewni rozrywkę podczas letniego lenistwa. Najważniejsze w wyborze odpowiedniej pozycji jest dostosowanie lektury do wieku dziecka. Najmłodszym z pewnością przypadną do gustu książki obrazkowe. Wzbogacone o obcojęzyczne słowa będą wspaniałym materiałem do nauki języka dla starszego rodzeństwa.

- Przede wszystkim ilustracje są ważne w książkach dla dzieci - podkreśliła Anna Łukasik.

Wraz z przyswajaniem umiejętności czytania rozszerza się wachlarz możliwości, którymi dysponują rodzice. Współczesne wydawnictwa są przygotowane w taki sposób, aby maksymalnie pobudzać dziecięcą kreatywność. Świetnym przykładem jest książka "Kajak", w której zaplanowano miejsca na rysunki młodych czytelników. Starszych poszukiwaczy przygód z pewnością zachwyci książka "Doba na oceanie" opowiadająca o niezwykłej wyprawie polskiego podróżnika Andrzeja Doby.

Lektury na wakacje

Wypoczynek w egzotycznych krajach może stać się pretekstem do zainteresowania dziecka kulturą i geografią. Tutaj doskonale sprawdzą się wszelakie atlasy i albumy, które nie tylko rozbudzą ciekawość, ale pozwolą wracać do wyjątkowych miejsc, gdy na świecie znów zapanuje jesień. Bo przecież wakacje są jak dobra książka - zawsze zbyt szybko się kończą.

Zobacz całą rozmowę z Anną Łukasik i dowiedz się, co warto mieć w dziecięcej bibliotece.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Jagielski / East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości