"Jesteśmy w ciąży". Jak przekazać bliskim radosną nowinę?

Ciąża
Ciąża
Źródło: Adene Sanchez/Getty Images
Przyjście na świat dziecka najczęściej wiążę się z ogromem pozytywnych emocji. Nic dziwnego, że już sama wiadomość o ciąży wywołuje radość i wzruszenie nie tylko przyszłych rodziców, ale także ich bliskich i przyjaciół. Jak przekazać tę radosną nowinę w wyjątkowy sposób? Mamy na to kilka pomysłów.

Jak powiedzieć partnerowi, że będzie tatą?

Zdecydowanie pierwszą osobą, która powinna dowiedzieć się o tym, że maleństwo niebawem przyjdzie na świat, jest jego tata. I choć wiele dziewczyn nie potrafi opanować ekscytacji i radosną nowinę przekazują zaraz po zobaczeniu wyniku testu ciążowego, warto zastanowić się nad przygotowaniem małej niespodzianki. Przyszła mama może sprankować swojego partnera i pod pozorem wykonania wspólnej fotografii nagrywa klip, w którym pokazuje mu wynik testu ciążowego.

Jakie są inne sposoby na przekazanie partnerowi informacji, że niebawem zostanie tatą?

 • e-mail bądź pocztówka "od dzidzisia". Treść powinna być oczywiście spersonalizowana, jednak warto umieścić tam sformułowania podobne do "Kochany Tato, zobaczymy się już za kilka miesięcy, ja nie mogę się doczekać, a Ty?" - taka notatka z pewnością wywoła uśmiech i wzruszenie;
  • test ciążowy schowany w zaskakującym miejscu: pod poduszką, w szufladzie z bielizną, czy w samochodzie. Ważne, żeby pamiętać, aby odpowiednio go zabezpieczyć - może oprawić go w ramkę?
   • uroczysta kolacja przy świecach to też świetny moment na przekazanie radosnej nowiny - będziecie mogli razem celebrować ten wyjątkowy moment.

    Wiele pań do przekazania radosnej nowiny wykorzystuje też wydruk USG, jednak panowie często podnoszą, że chcieliby być obecni przy tym pierwszym badaniu - warto wziąć to pod uwagę, podobnie jak moment, w którym przekażesz radosną nowinę. Upewnij się, że chwilę później nie będzie musiał iść np. do pracy, tak, żebyście mogli razem cieszyć się tą informacją.

    "Będziecie dziadkami", "Będziesz ciocią/wujkiem"

    Kiedy przyszły tata dowie się o czekającym go nowym wyzwaniu, razem możecie przygotować niespodziankę dla Waszych bliskich. Dla rodziców, czy rodzeństwa wieść o nowym członku rodziny będzie z pewnością bardzo emocjonująca, warto jednak nieco "podkręcić" emocje (nie zapomnijcie też nagrać tego momentu do rodzinnego archiwum).

    Sposobów przekazania tej wyjątkowej nowiny jest, oczywiście, bardzo wiele, jednak decydując się na któryś z nich, zwróćcie uwagę na to, żeby maksymalnie pasował do Waszego stylu życia, na przykład:

    • pasjonaci gier z pewnością chętnie dadzą się wciągnąć do zabawy w kalambury, czy tak zwane "czółko". W obu przypadkach zadaniem uczestnik musi odgadnąć hasło;
     • jeśli rodzice czy rodzeństwo lubią wino (albo inne alkohole) można im podarować butelkę ulubionego trunku ze spersonalizowaną etykietą;
      • innym pomysłem na uroczy podarunek są koszulki z napisami "Najlepsza Babcia", "Wspaniały Dziadek", "Super Ciocia", czy "Ulubiony Wujek";
       • podarunkiem, który nie pozostawi żadnych wątpliwości mogą być też śpioszki, buciki, czy inne dziecięce akcesoria.

        Zobacz także:

        Zobacz wideo:

        Scarlett Johansson jest w ciąży! Gwiazda spodziewa się drugiego dziecka
        Źródło: x-news

        Autor: Katarzyna Lackowska

        podziel się:

        Pozostałe wiadomości