Parenting

Robi biżuterię z kobiecego mleka. "Byliśmy kochani albo uważani za dziwaków"

Parenting

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Małgo Fall
Biżuteria z mleka mamy karmiącej
Biżuteria z mleka mamy karmiącejDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Okres karmienia piersią to dla wielu kobiet bardzo wyjątkowy czas. Część pań, aby go upamiętnić, decyduje się na zrobienie specjalnej biżuterii z mleka matki. Jej tworzeniem zajmuje się Katarzyna Lew. Skąd się wziął się taki pomysł?

Jak upamiętnić okres karmienia piersią?

Katarzyna Lew przyznaje, że karmienie piersią było dla niej czymś wyjątkowym i bardzo ważnym. - Odnalazłam się w tym od razu. Było metodą na chwilę tylko ze swoim dzieckiem - mówiła.

Kiedy zaszła w kolejną ciążę lekarz poinformował ją, że dla prawidłowego rozwoju płodu musi zrezygnować z karmienia syna piersią. - Moment, kiedy Kasia dostała zakaz karmienia był straszny, straszny dla naszej rodziny. Kasia przepłakała całą noc. Z dnia na dzień poczuła, że straci bardzo istotną więź z synem - wspominał Michał Lew, mąż Katarzyny.

To trudne wydarzenie zmotywowało kobietę do poszukiwania sposobu na to, by zachować wyjątkowe wspomnienia z czasu karmienia piersią w formie jakiejś pamiątki. - Moja żona od zawsze była osobą, która kocha wspominać. Od zawsze prowadziła pamiętniki, od zawsze zachowywała bilety z każdego naszego wyjścia do kina. Często mówiła, że kobieta dostaje pierścionek zaręczynowy, kiedy mężczyzna się oświadcza, ale karmienie piersią jest o tyle większym wysiłkiem niż to wszystko inne, a nie ma za to żadnej nagrody - opowiadał Michał.

Biżuteria z mleka matki - jak powstaje?

Marzeniem Kasi był pierścionek lub wisiorek z własnym mlekiem. Bez skutecznie szukała w Internecie kogoś, kto wykonałby taką biżuterię. Dlatego postanowiła stworzyć ją sama. - Zakładałam maskę ochronną i eksperymentowałam bez żadnego przygotowania chemicznego, bez żadnej wiedzy, na tarasie, żeby te opary nie dostały się gdzieś do domu - mówiła pani Katarzyna.

- Pierwsze, co pomyślałam: "to jest niemożliwe". Jak można zrobić perły z mlekiem i to wszystko połączyć. To jest coś niesamowitego - przyznała Katarzyna Mauricz, klientka. Reakcje na to, z czego powstaje biżuteria, były bardzo różne. - Opinie [...] były z reguły ekstremalne. Byliśmy kochani albo uważani za dziwaków. Nawet osoby z naszego bliskiego środowiska mówiły: "nie róbcie tego, to jest dziwne, zajmijcie się czymś innym" - ujawnił Michał.

Jak na pomysł wykonania biżuterii z mleka matki patrzą inne mamy? Dowiecie się tego z dalszej części wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Małgo Fall

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości