Parenting

Ferie w województwie warmińsko-mazurskim. Kiedy wypadają? Jakie atrakcje warto zobaczyć?

Parenting

Aktualizacja:
Autor:
Teofila
Siewko
Osoba na zamarzniętym jeziorze

Kiedy wypadają ferie zimowe dla województwa warmińsko-mazurskiego w 2023 roku? Jakie atrakcje warto zobaczyć w regionie? Sprawdź nasze pomysły na spędzenie zimowej przerwy z dzieckiem. 

Kiedy wypadają ferie w województwie warmińsko-mazurskim?

Ferie w województwie warmińsko-mazurskim zaczynają się 23 stycznia i trwają do 5 lutego. W tym samym czasie wolne od szkoły będą mieli uczniowie województwa podlaskiego.

Zabawy z dziećmi

Kreatywne zabawy dla dzieci
Kreatywne zabawy dla dzieciDzień Dobry TVN
wideo 2/5

W 2022 roku ferie zimowe ponownie zostały podzielone na województwa mimo pandemii koronawirusa. Miało to na celu odciążenie miejsc turystycznych i umożliwienie wszystkim uczniom odpoczęcie od zajęć lekcyjnych. Obecnie podział został utrzymany. Warto pamiętać, że chociaż zakażenia koronawirusem są coraz rzadsze, to duże niebezpieczeństwo stanowi grypa i RSV.

Atrakcje i pomysły na ferie w województwie warmińsko-mazurskim

Województwo warmińsko-mazurskie słynie z jezior i jest częstym kierunkiem destynacji podczas wakacji. Jednak również zimą jest tam wiele atrakcji, które warto zobaczyć. Przede wszystkim wszelkie szlaki piesze są niesamowicie malownicze zimą. Zatem jeśli lubimy spacery czy sanki, to warto wybrać się na jeden z licznych szlaków w rezerwatach. Chociaż region kojarzy się z wodą, to można skorzystać także z typowo zimowych atrakcji - nart czy snowboardu - wyciąg narciarski dostępny jest w Pięknej Górze. Także dla fanów biegówek znajdzie się wiele atrakcji w tym regionie.

Świetnym wyborem mogą być również psie zaprzęgi - można z nich skorzystać w ekologicznej wiosce przy Ściborkach i Republice Ściborskiej. Kiedy jeziora zamarzają, warto wskoczyć do bojera i spróbować lodowego żeglarstwa. A jeśli rzeki jeszcze nie zamarzły, to warto wybrać się na zimowy spływ kajakiem po rzekach i kanałach wielkich jezior. 

Ponadto warto skorzystać z szerokiej oferty muzeów i ośrodków edukacji, które prowadzą zajęcia w okresie ferii z myślą właśnie o uczniach odpoczywających od nauki. Jeśli wciąż nie udało się wam znaleźć miejsca na zimowisko - polecamy sprawdzić okoliczne domu kultury, w których często organizowane są zimowe półkolonie i dodatkowe zajęcia w formie warsztatów, które umilą czas wolny i pozwolą odkrywać nowe zainteresowania. 

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło zdjęcia głównego: sauletas/Getty Images

Pozostałe wiadomości