Jej syn urodził się z setką znamion. "Jego plecy były całkowicie czarne i krwawiły"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Mjakmama24.pl/Facebook
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko? Dzień Dobry TVN
wideo 2/18

Dylan urodził się z setką większych i mniejszych znamion. W ciągu 11 lat przeszedł aż 33 operacje, podczas których usunięto część z nich. Dziś chłopiec czuje się dobrze, jednak czasem zmaga się z wykluczeniem wynikającym z jego choroby.

Urodził się z setką znamion

Dylan urodził się z chorobą zwaną olbrzymimi wrodzonymi znamionami melanocytowymi. Gdy przyszedł na świat, jego ciało pokrywała prawie setka większych lub mniejszych znamion. Taki przypadek zdarza się mniej więcej raz na pół miliona urodzeń. Niestety choroba zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworów skóry.

- Kiedy Dylan się urodził, jego plecy były całkowicie czarne i krwawiły, jego twarz, ręce i nogi były całe pokryte pieprzykami. Największy zajmował obszar od uszu aż do pośladków. Były też setki mniejszych, które miały rozmiary od wielkości monety do kropki zrobionej długopisem - tłumaczyła mama chłopca w rozmowie z portalem Kidspot.com.au.

Chłopiec przeszedł 33 operacje

U chłopca wykryto także złogi melaniny w mózgu, co groziło m.in. rozwojem guzów melanotycznych, atakujących ośrodkowy układ nerwowy. W czwartym miesiącu życia dziecko zaczęło doświadczać ataków padaczkowych. Lekarze podjęli decyzję o stopniowym usuwaniu znamion, które stwarzały ryzyko przekształcenia się w czerniaka.

Dylan przeszedł 33 operacje, część znamion została usunięta. Dziś ma już 11 lat i czuje się dobrze. Przyjmuje leki wyciszające padaczkę, a jego stan zdrowia jest pod kontrolą lekarzy.

Mama chłopca podkreśliła, że jedynym problemem, z jakim zmaga się czasem jej syn, jest brak tolerancji, empatii wobec jego znamion. Mimo to kobieta stara się, by 11-latek nie obawiał się swojej odmienności.

- Nie boję się go zabierać z domu i nie chcę, żeby się martwił lub myślał, że ma coś, czego powinien się wstydzić - podsumowała.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Mjakmama24.pl/Facebook

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/ASphotowed/Facebook/Dylan's Amazing Journey

Pozostałe wiadomości