Znany pisarz chce zostać prezydentem Lublina. Wystartuje w wyborach

GettyImages-1149592108
Źródło: Dzień Dobry TVN
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
#dziewczynynawybory spot
#dziewczynynawybory spot
Tajemnice politycznej mowy ciała
Tajemnice politycznej mowy ciała
Pisarz Marcin Wroński chce kandydować na stanowisko prezydenta Lublina. Zapowiedział już start w wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia. - Odnajduję wspólny język z ludźmi z różnych środowisk i o różnym światopoglądzie - przyznał autor kryminałów.

Kim jest Marcin Wroński?

Marcin Wroński jest znanym pisarzem, autorem m.in. serii książek o komisarzu Zygmuncie Maciejewskim. Pisze również opowiadania, dramaty, książki popularnonaukowe, eseje i artykuły. Teraz zamierza zaangażować się w politykę i będzie jednym z kandydatów na prezydenta Lublina.

To nie żart. Potwierdzam, że chcę wziąć udział w wyborach na prezydenta Lublina. Na szczegóły jeszcze za wcześnie. Jestem przed ostatecznym spotkaniem finalizującym skład komitetu i nasz program. Odbędzie się ono w sobotę - powiedział Marcin Wroński w rozmowie z "Kurierem Lubelskim"

Wroński wyjaśnił też, dlaczego postanowił wystartować w wyborach.

- Zależy mi na mieszkańcach, ich ekosystemie i dialogu. Odnajduję wspólny język z ludźmi z różnych środowisk i o różnym światopoglądzie. Teraz, gdy jesteśmy podzieleni jak nigdy i żyjemy w czasach strasznego zacietrzewienia, to ludzie o takich cechach zwyczajnie bardzo by się Lublinowi przydali. Po to, by normalnie i po gospodarsku prowadzić nasze miasto w jak najlepszą stronę - przyznał pisarz w wywiadzie dla "Kuriera Lubelskiego".

Wybory samorządowe 2024

Wybory samorządowe w 2024 roku do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów odbędą się 7 kwietnia w godz. 7:00–21:00.

Z kolei 21 kwietnia odbędzie się druga tura wyborów wójtów, burmistrzów, prezydentów miasta, którzy nie osiągnęli większości głosów w pierwszej turze.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło: kurierlubelski.pl

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?