Wyjątkowa zbiórka na Dzień Kobiet. Czym jest Project Shoebox?

Wyjątkowa zbiórka na Dzień Kobiet. Kto może liczyć na wsparcie?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Newsy
Newsy
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
#dziewczynynawybory spot
#dziewczynynawybory spot
Tajemnice politycznej mowy ciała
Tajemnice politycznej mowy ciała

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet powstała wyjątkowa inicjatywa. "Project Shoebox" jak co roku prowadzi zbiórkę kosmetyków i produktów pielęgnacyjnych dla kobiet i dzieci. Komu zostaną wręczone? O szczegółach opowiedział Łukasz Jedliński z TVN24.

Project Shoebox, czyli niezwykłe prezenty na Dzień Kobiet

Trwa zbiórka kosmetyków dla potrzebujących kobiet w ramach akcji "Project Shoebox". - Ciekawa inicjatywa, dlatego, że to są rzeczy, które zostaną wręczone kobietom, które znalazły się w różnorakich kryzysach (...). Dlatego zbieramy kosmetyki, które później trafiają do pudełek i będą rozprowadzane przez 50 organizacji w całym kraju - mówił Łukasz Jedliński.

- W okolicach 8 marca m.in. kosmetyki i środki higieny trafią do najbardziej potrzebujących - dodał dziennikarz.

A jak powstała ta wyjątkowa akcja? - Początki są zawsze nieśmiałe, ale determinacja Magdaleny Owsianej, Alicji Marcinek i Agaty Frydrychowicz spowodowała, że inicjatywa ta rozrosła się do niesamowitych rozmiarów. Organizatorki tę akcję zaczęły w swojej pracy, zmobilizowały swoich kumpli oraz koleżanki w pracy. Wtedy tych pudełek było 180, a teraz jest 1800 - wyjaśnił.

Nocny pościg ulicami Warszawy

W nocy na ulicach Warszawy doszło do groźnej sytuacji. - Policjanci chcieli zatrzymać kierowcę BMW, który nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze ruszyli więc zanim w pościg, który trochę trwał. To pędzące BMW uderzyło najpierw w Toyotę, a potem w karetkę pogotowia, która przewróciła się na bok - relacjonował Łukasz Jedliński.

Na miejsce zdarzenia niemal od razu pojawili się ratownicy. - Na szczęście karetka nie przewoziła nikogo, kto potrzebował pomocy. Ale jak się okazało, wskutek wypadku ratowniczka trafiła do szpitala w ciężkim stanie - powiedział. W aucie znajdowały się trzy osoby. - Uciekli z miejsca zdarzenia, ale po czasie policjanci zatrzymali jedną z nich. To był 26-latek, który przekonuje, że nie prowadził samochodu - przekazał gość Dzień Dobry TVN.

Zobacz więcej na TVN24.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości