Matka omyłkowo wsadziła niemowlę do piekarnika. Dziecko zmarło

Źródło: Dzień Dobry TVN
Śmierć dziecka, która wstrząsnęła Polską
Śmierć dziecka, która wstrząsnęła Polską
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii
W Kansas City (Missouri, USA) doszło do niewyobrażalnej tragedii, w której śmierć poniosło niemowlę. Służby otrzymały wezwanie do poparzonego malucha, którego znaleziono w piekarniku. Matka dziecka została oskarżona. - Ufamy, że wymiar sprawiedliwości odpowiednio zareaguje na te okropne okoliczności - zaznaczył prokurator.

Tragedia w USA. Nie żyje dziecko wsadzone do piekarnika

To wstrząsające zdarzenie miało miejsce w piątek, 9 lutego w Kansas City. W godzinach popołudniowych policja otrzymała zawiadomienie o nieoddychającym niemowlęciu. Ratownicy, którzy brali udział w interwencji, podkreślają, że dziecko zostało znalezione z widocznymi oparzeniami. Stwierdzono zgon malucha.

Przyczyną tej tragedii było prawdopodobnie omyłkowe umieszczenie niemowlęcia w piekarniku. Z relacji świadka, który rozmawiał z ratownikami, wynika, że matka położyła dziecko na drzemkę, jednak zamiast do łóżeczka wsadziła je do kuchennego urządzenia. Nie podano jednak szczegółów tragedii ani wyjaśnień, w jaki sposób doszło do tej niewiarygodnej pomyłki.

Matka oskarżona w sprawie śmierci dziecka

Mariah Thomas, matka zmarłego niemowlęcia, została oskarżona o narażenie zdrowia i życia dziecka. - Zdajemy sobie sprawę z makabrycznego charakteru tej tragedii i nasze serca są obciążone utratą tego cennego życia. Ufamy, że wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych odpowiednio zareaguje na te okropne okoliczności - zaznaczył w oświadczeniu prokurator hrabstwa Jackson, Jean Peters Baker.

Dziennikarzom do tej pory nie udało się zdobyć informacji na temat tego, czy Mariah Thomas ma już przydzielonego adwokata. Nie znaleziono również danych, które pomogłyby mediom w skontaktowaniu się z oskarżoną.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: agencja Associated Press

Źródło zdjęcia głównego: artursfoto/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości