Newsy

Super Bowl 2022. Na scenie wystąpi aż 5 gwiazd. Na czym polega fenomen tego wydarzenia?

Newsy

Autor:
Diana
Ryściuk
Snoop Dog

Dr. Dre, Eminem, Kendrick Lamar, Snoop Dogg i Mary J. Blige zagrają w 2022 roku podczas Pepsi Super Bowl 56. Halftime Show. Po raz pierwszy w historii na scenie pojawi się aż pięć gwiazd.

Super Bowl 2022. Kto wystąpi?

Po raz pierwszy w historii wydarzenia sportowego, które odbędzie się już po raz 56, na jego scenie wystąpi aż 5 artystów. Podczas Super Bowl 2022 13 lutego na SoFi Stadium w kalifornijskim Inglewood zagrają: Dr. Dre, Eminem, Snoop Dogg, Kendrick Lamar oraz Mary J. Blige. Wymienieni artyści również po raz pierwszy połączą swoje siły na scenie.

W sieci pojawiły się już komentarze artystów, w których dziękują za wyjątkowe wyróżnienie, jakim jest występ podczas Halftime Show, czyli przerwy w trakcie rozgrywek sportowych. Dr. Dre, Snoop Dog oraz Kendrik Lamar pochodzą z Kalifornii. Dr. Dre podkreślił, jak ważny jest dla niego ten szczegół:

Możliwość występu na koncercie Super Bowl Halftime i na własnym podwórku przyniesie z pewnością największe emocje w mojej karierze. Jestem wdzięczny Jay-Z, Roc Nation, NFL, Pepsi a także Snoop Doggowi, Eminemowi, Mary J. Blige i Kendrickowi Lamarowi za przyłączenie się do mnie w tej niezapomnianej chwili. 

Czym jest Super Bowl?

Super Bowl to wielkie wydarzenie sportowe, ale też show organizowane z olbrzymim rozmachem. Jest finałowym meczem o mistrzostwo w futbolu amerykańskim zawodowej ligi National Football League (NFL) i najważniejszym sportowym wydarzeniem w Stanach Zjednoczonych. W przerwie finału, czyli w tzw. half-time ma miejsce koncert, a udział w nim uważany jest za wielkie wyróżnienie dla artystów. Całość określana jest jako Super Bowl Sunday, w skrócie Super Sunday i stała się w pewnym sensie nieformalnym, amerykańskim świętem narodowym.

Transmisja Super Bowl bije rekordy oglądalności. Kolejne edycje wydarzenia stawały się najchętniej oglądanymi transmisjami w amerykańskiej telewizji. Finał Super Bowl XLV, który odbył się w lutym 2011 r. miał największą oglądalność w historii - zgromadził przed telewizorami 111 milionów widzów. Pobił tym samym rekord, ustanowiony przez Super Bowl XLIV z wynikiem 106,5 miliona widzów. Ze względu na miliony widzów przed telewizorami, reklamodawcy są gotowi płacić gigantyczne kwoty za minutę czasu reklamowego w czasie transmisji.

Co ciekawe dzień finału jest drugim, po Święcie Dziękczynienia, dniem z największą ilością spożytego jedzenia w Stanach Zjednoczonych.

Dr. Dre, Eminem, Snoop Dogg, Mary J. Blige, Kendrick Lamar. Fani oszaleli na punkcie gwiazd, które wystąpią podczas Super Bowl

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Diana Ryściuk

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości