Ostrzeżenie przed niebezpieczną pogodą. Sprawdź, których regionów dotyczy

Czeka nas pogorszenie pogody. Gdzie mogą pojawić się burze?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Ogrody jak z bajki
Ogrody jak z bajki
Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Bezpieczny dom dla dzieci
Bezpieczny dom dla dzieci
Pogoda w ostatnim czasie niezwykle nas rozpieszczała. Niestety, spokojny maj w kolejnych dniach odejdzie w zapomnienie. Czeka nas znaczna zmiana w pogodzie. Choć temperatura wzrośnie, to lokalnie mają pojawić się gwałtowne zjawiska meteorologiczne. Gdzie należy szczególnie uważać?

Pogorszenie pogody

Najbliższe dni przyniosą znaczną zmianę w pogodzie. Jak przekazał synoptyk tvnmeteo.pl Artur Chrzanowski, już od piątku czeka nas jej pogorszenie. W 11 województwach wydano ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Weekend może przynieść temperatury przekraczające 25 stopni, ale również opady deszczu i burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował prognozę zagrożeń, wskazując najbardziej niebezpieczne miejsca.

W sobotę (18.05) ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami mogą obowiązywać w województwach: śląskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. Niedziela (19.05.2024r.) zapowiada się spokojnie w całym kraju. Natomiast już w poniedziałek (20.05) ostrzeżenia przed burzami mogą objąć swoim zasięgiem województwo zachodniopomorskie i pomorskie.

Ostrzeżenia meteorologicznego pierwszego stopnia - czym jest?

Ostrzeżenie pierwszego stopnia sygnalizuje sprzyjające warunki do wystąpienia groźnych zjawisk meteorologicznych, które mogą prowadzić do strat materialnych oraz stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Praca w takich warunkach jest trudna i niebezpieczna. Należy więc liczyć się z problemami związanymi z funkcjonowaniem na obszarach zagrożonych, w tym z opóźnieniami w ruchu drogowym, zakłóceniami podczas imprez plenerowych lub ich ewentualnym odwołaniem. Zalecana jest ostrożność oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Jak jednak podkreśla IMGW, prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?