Były menadżer Roberta Lewandowskiego zatrzymany. Cezary K. jest podejrzany o kierowanie gróźb karalnych

Cezary K., były agent Roberta Lewandowskiego, zatrzymany przez policję. ''Śledztwo dotyczy kierowania gróźb karalnych wobec piłkarza'', źródło: x-news
Policja zatrzymała Cezarego K. - byłego współpracownika Roberta Lewandowskiego. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie gróźb wobec piłkarza, które miały go zmusić do zapłaty 20 mln euro. Kapitan naszej reprezentacji ma w tej sprawie status pokrzywdzonego.

Sprawa Roberta Lewandowskiego. Cezary. K zatrzymany

Policjanci z Komendy Stołecznej Policji zatrzymali Cezarego K. Jak poinformowała Prokuratura Regionalna w Warszawie, były menadżer Roberta Lewandowskiego jest podejrzany o kierowanie gróźb wobec piłkarza, które miały go zmusić do zapłaty 20 mln euro.

Śledztwo dotyczy kierowania gróźb karalnych wobec "wybitnego piłkarza, byłego klienta i współpracownika podejrzanego", celem zmuszenia go do zapłaty 20 mln euro na rzecz Cezarego K. Robert Lewandowski ma w tej sprawie status pokrzywdzonego.

Aktualnie trwają przeszukania miejsca zamieszkania Cezarego K. w okolicach Konstancina-Jeziornej.

Były menadżer Roberta Lewandowskiego zatrzymany

Jak podawały we wrześniu polskie media - powołując się na publikacje w niemieckim dzienniku "Der Spiegel" - Cezary K. skierował przeciwko Robertowi Lewandowskiemu pozew cywilny. Domagał się zapłaty około 39 mln złotych.

Chodzi o udziały w spółce RL Management, którą założyli w 2014 roku, na potrzeby kolejnych kontraktów. K. wniósł do niej prawa do wizerunku zawodnika wycenione wówczas na 3,5 mln zł. Otrzymał w zamian 2 proc. udziałów firmy, pozostałe 98 proc. należy do Lewandowskiego

– wyjaśniali dziennikarze portalu wirtualnemedia.pl.

Spółka RL Management została rozwiązana.

Na łamach "Spiegla" znanemu piłkarzowi zarzucano m.in. antydatowanie umowy dotyczącej praw reklamowych. Dzięki temu miał uniknąć wielomilionowych podatków.

Wszelkie rozliczenia podatkowe zarówno osobiste, jak i spółek Roberta Lewandowskiego, prowadzone są zawsze zgodnie z prawem. Prawidłowością rozliczeń w Niemczech zajmuje się licencjonowany, niemiecki doradca podatkowy, który dba o to, aby wszelkie wymagane dokumenty były zawsze przedstawione organom podatkowym w Niemczech, a podatek prawidłowo rozliczony i zapłacony w terminie. Pan Cezary K. próbuje wymusić na Robercie Lewandowskim zapłatę nienależnych mu środków. Ustosunkowywanie się do ewentualnych zarzutów na łamach mediów traktujemy jako próbę wywierania nacisku na nas poprzez szkalowanie reputacji Roberta Lewandowskiego i tworzenie fikcyjnego wyobrażenia o sprawie, co miałoby w przyszłości wpływać na postrzeganie tejże sprawy przez sąd

- informowała rzeczniczka prasowa Lewandowskich Monika Bondarowicz, cytowana przez onet.pl.

Robert Lewandowski szantażowany

Na początku października onet.pl informował, że prawnik Roberta Lewandowskiego złożył do prokuratury zawiadomienie dotyczące gróźb karalnych pod adresem piłkarza, które miały go zmusić do zapłaty na rzecz Cezarego K. Jak ustaliła PAP, Lewandowski był szantażowany przez byłego menedżera.

Bayern Monachium rozgromił Eintracht Frankfurt 5:0. Robert Lewandowski strzelił 3 gole i ma już na koncie 10 bramek w tym sezonie Bundesligi. Zobacz wideo:

x-news 

Zobacz też:

Robert Lewandowski odniósł kolejny sukces. Tym razem nie na boisku

Gdy Robert Lewandowski poznał Anię, skłamał, że ma na imię Andrzej. Poznaj ciekawe fakty z okazji urodzin sportowca

Romantyczni Lewandowscy na wspólnych wakacjach. Co przykuło uwagę fanów?

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

podziel się:

Pozostałe wiadomości