Prokurator badający katastrofę w Smoleńsku przerywa milczenie. Czy manipulowano dowodami?

389A4023
Źródło: Dzień Dobry TVN
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
#dziewczynynawybory spot
#dziewczynynawybory spot
Tajemnice politycznej mowy ciała
Tajemnice politycznej mowy ciała
Prokurator Krzysztof Schwartz przerywa milczenie. W rozmowie z dziennikarzem Piotrem Świerczkiem szef zespołu śledczego nr 1 przyznał, że liczne badania, ekspertyzy czy opinie biegłych nie potwierdziły, że przyczyną katastrofy smoleńskiej był zamach.

Katastrofa smoleńska. Prokurator Krzysztof Schwartz przerwał milczenie

Reporter magazynu "Czarno na białym" Piotr Świerczek przeprowadził wywiad z Krzysztofem Schwartzem. Prokurator jest szefem zespołu śledczego nr 1, powołanego jeszcze za poprzedniego rządu, który ma wyjaśniać przyczyny katastrofy smoleńskiej, czyli wydarzeń sprzed 14 lat (10.04.2010 r.). Zginęło w niej 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską.

- Przez lata Antoni Macierewicz próbował forsować różne teorie zamachowe, te teorie były ze sobą sprzeczne. Byli członkowie komisji Macierewicza, którzy zdecydowali się rozmawiać z dziennikarzami, w tym z Piotrem Świerczkiem, mówili, że Antoni Macierewicz dowodami manipuluje - powiedział w Dzień Dobry TVN Łukasz Jedliński.

Katastrofa smoleńska. Czy manipulowano dowodami?

Jak wykazał Piotr Świerczek, Antoni Macierewicz przedstawił opinii publicznej jeden z raportów amerykańskiego instytutu, dzieląc się tylko fragmentami pasującymi do teorii zamachowej.

- Prokurator mówi jasno: "Na dowody, które zebraliśmy, liczne ekspertyzy, opinie biegłych, najlepszych fachowców, którzy przebadali wrak Tupolewa, dokonali ekshumacji i badali jeszcze raz ciała ofiar katastrofy smoleńskiej, nie znaleźli żadnych dowodów na zamach w Smoleńsku" - zaznaczył dziennikarz TVN24.

Więcej newsów w naszym wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?