Smoleńsk

  Smoleńsk

  Joanna Racewicz straciła ukochanego męża w katastrofie smoleńskiej. Paweł Janeczek był porucznikiem BOR-u i pełnił funkcję oficera przy prezydencie Polski. Osierocił dwuletniego wówczas synka Igora. Ukochana żona musiała stawić czoła traumie i tęsknocie. W poruszającym poście wspomina męża takiego, jakim był - takiego, jakim chciałaby, aby został zapamiętany. "Nie potrafię zapomnieć jedenastu ukradzionych lat" - pisze.

  "Smoleńsk" w reż. Antoniego Krauzego znany jest już jako najgorszy film świata. Średnia ocen w serwisie IMDb spadła do 1,2/10. Tym samym polski tytuł wyprzedził takie produkcje jak "Ptakodemia", "Ludzka stonoga III" czy "Hobgobliny".

  W dniu 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej Mateusz Hładki opublikował w mediach społecznościowych wideo z 10 kwietnia 2010 roku. Na nagraniu widzimy, jak prowadzi specjalne wydanie serwisu informacyjnego. Zapytaliśmy dziennikarza, jak wspomina tamten tragiczny dzień. Jaka była jego reakcja, gdy dowiedział się o tym, co wydarzyło się pod Smoleńskiem?

  Katastrofa smoleńska wstrząsnęła całą Polską i światem. 10 kwietnia 2010 roku polski samolot rządowy Tu-154 rozbił się podczas podejścia do lądowania w Smoleńsku. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Polski i jego małżonka. Wspominamy wszystkie ofiary tego tragicznego wydarzenia.

  W studiu Dzień Dobry TVN, o raporcie ekspertów na temat katastrofy smoleńskiej rozmawialiśmy z Piotrem Świerczkiem - reporterem magazynu „Czarno na białym” TVN24: "Jeśli oddzielimy fakty, dowody od świata polityki, to wszystko staje się przejrzyste".

  Andrzej Stankiewicz, przeglądając prasę, zwrócił uwagę na artykuły, z których wynika, że istnieją różnice między Prezydentem RP Andrzejem Dudą a prezesem PIS Jarosławem Kaczyńskim, dotyczące emocji i tez związanych z katastrofą w Smoleńsku.

  W 2010 r. w katastrofie lotniczej zginął prezydent Polski Lech Kaczyński, a wraz z nim 95 członków delegacji polskiej na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej oraz załoga samolotu. Na temat przyczyn katastrofy powstało wiele teorii spiskowych, którymi zainteresował się niemiecki publicysta Jurgen Roth. Ich analizę zawarł w swojej książce „Tajne akta S”. Publicystę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Naszymi gośćmi w studiu Dzień Dobry TVN były: Małgorzata Sekuła - Szmajdzińska, wdowa po Jerzym Szmajdzińskim oraz Beata Gosiewska, wdowa po Przemysławie Gosiewskim. Obie panie, w ostaniach wyborach dostały się do Parlamentu. Dlaczego zdecydowały się na start w wyborach? Czy chcą kontynuować prace swoich zmarłych mężów?