Zwłoki dwóch 13-latek znalezione w lesie. Dziewczynki były poszukiwane

Aktualizacja:
Policja drogowa

Do makabrycznego odkrycia doszło w powiecie wołomińskim. Ciała dwóch dziewczynek zostały odnalezione w lesie. Zdarzenie potwierdziła Komenda Stołeczna Policji.

Zwłoki 13-latek w Dobczynie

Ciała dwóch 13-latek zostały odnalezione w lesie. Na zwłoki miał natrafić przypadkowy grzybiarz. Jak potwierdziła Komenda Stołeczna Policji, przyczyną śmierci było powieszenie.
- Wczoraj przed północą otrzymaliśmy zgłoszenia dotyczące zaginięcia dwóch osób - powiedział rzecznik KSP Sylwester Marczak. - Poszukiwania trwały całą noc, a rano otrzymaliśmy informację, że osoby te nie żyją. Znalezione zostały w lasku w Dobczynie. Na miejscu trwają czynności prowadzone przez policjantów z Wołomina - dodał w rozmowie z Gazetą Wyborczą.
Z nieoficjalnych doniesień wynika, że jest to przypadek rozszerzonego samobójstwa. Na miejscu działają służby, które wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Tragedia w Dobczynie

O zaginięciu jednej z ofiar, 13-letniej Zuzi, jej rodzice poinformowali w poniedziałek wieczorem. Poszukiwania trwały przez całą noc. Ostatecznie spełnił się najczarniejszy scenariusz i zwłoki dziewczynki i jej koleżanki znaleziono powieszone na wierzbie kilkaset metrów od jej rodzinnego domu. Mężczyzna, który znalazł ciała wskazał, że nastolatki miały na sobie eleganckie ubrania i mocny makijaż.
Z informacji, które przekazała matka zmarłej wynika, że ostatnim miejscem pobytu dziewczynki Dworzec Wileński na warszawskiej Pradze. Stamtąd Zuzia miała udać się w podróż powrotną do Dobczyna. Do domu jednak nie dotarła.
Tajemniczą pozostaje tożsamość drugiej dziewczynki. Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza" miała ona pochodzić z Targówka (dzielnica Warszawy) i nie była znana rówieśnikom Zuzi.
- Dziewczynki znalezione zostały w lasku w Dobczynie. Nie są spokrewnione. Niepokojące informacje dochodziły do nas już w momencie zaginięcia - przekazał redakcji onet.pl Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji.
Dobczyn to wieś położona w powiecie wołomińskim. W ostatnich latach zyskała na popularności jako tzw. sypialnia Warszawy z uwagi na świetne skomunikowanie ze stolicą. W związku z tym miejscowość stała się atrakcyjnym terenem dla deweloperów, a liczba mieszkańców regularnie się zwiększa.
Zobacz wideo: Samobójstwa dzieci w pandemii. Jak wyglądają statystyki?
Zobacz także:
Autor: Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: djedzura/Getty Images

Pozostałe wiadomości