Alan Akro Miczajka, czyli 11-letni mistrz breakingu. Naucz się podstawowych kroków razem z nim

Pod koniec stycznia w Raciborzu odbyły się zawody w breakingu, w których wzięło udział ponad 150 zawodników z Polski. Konkurs dość nieoczekiwanie wygrał niesamowity 11-letni junior, Alan Miczajka. Bboy Akro zgarnął tytuł Breakdance i Street Dance 2021. Umiejętności młodego adepta szkoły tańca są imponujące! Ale czy jest w stanie nauczyć podstaw breakingu naszych prowadzących?

Alan Akro Miczajka - 11-letni mistrz breakingu

Alan Akro Miczajka stał się ostatnio absolutnym objawieniem polskiej sceny breakingu. 11-letni zaledwie chłopak wygrał popularny konkurs dla amatorów tej dyscypliny tańca w Raciborzu. I choć Bboy Akro znany był w swoim środowisku już wcześniej, to teraz zrobiło się o nim naprawdę głośno. Alan i jego rodzice byli gośćmi w Dzień Dobry TVN.
Jak udało nam się dowiedzieć z ich rozmowy z Pauliną Krupińską-Karpiel i Damianem Michałowskim, miłością do breakingu młodego Alana zaraził jego tata, Piotr Miczajka:
- Nie było trudno zarazić go tą pasją, łatwo było mu ją zaszczepić. Alan od najmłodszych lat uprawia sport. Uprawia akrobatykę, ja jestem jego osobistym trenerem. W wieku 5 lat przyszedł do nas na salę i do tego czasu ciągle ćwiczy. Ma bardzo dobre predyspozycje do tego, aby realizować się w tym, co teraz robi, czyli w breakingu - mówi tata młodego tancerza.

Bboy Akro - kariera w świecie breakingu

Jak rodzice Alana reaguje na jego kolejne zwycięstwa i puchary, które ten co i rusz przynosi do domu?
- Nie ukrywam, że jesteśmy z Alana bardzo dumni. Jesteśmy wsparciem dla Alana od początku i efekty są widoczne. Chciałabym, że kiedyś Alana powiedział: "Kurczę, ale fajnych miałem rodziców" – mówi mama akrobaty, Justyna Miczajka.
- To mogę powiedzieć już teraz – dodał Alan na naszej kanapie.
Alan ma już na swoim koncie kilka sukcesów w breakingu, ale jest jeden, z którego cieszy się szczególnie:
- Najbardziej jestem dumny z tego pucharu: to Street Arena z Gliwic. To puchar z tego roku, z 2021. Starowałem w kategorii do 12 lat.
Jakie plany Bboy Alana ma na przyszłość? Okazuje się, że za punkt honoru stawia sobie osiągniecie wielu sukcesów, choć wie już doskonale, co będzie dawało mu najwięcej satysfakcji:
- Chciałbym wyjeżdżać na dużo zawodów i wygrać jakiś znaczący puchar. Już niedługo jadę z tatą na zawody, gdzie będziemy walczyć o Puchar Polski czy jakoś tak – podsumował zabawnie Alan.

Breaking na Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024

Tata Alana przypomniał jednocześnie, że już w 2024 roku podczas Igrzysk Olimpijskich we Francji breaking będzie wprowadzony jako jedna z nowych dyscyplin olimpijskich. Czy Alan zamierza wystartować w tej olimpiadzie? I ile musi mieć lat, żeby się to stało? No i najważniejsze: czy udało mu się nauczyć naszych prowadzących podstawowych figur breakdance’u? Dowiedzcie się oglądając wideo z wizyty Alana i jego rodziców w naszym studiu.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Zobacz też:
Autor: Oscar Dąbkowski
Pozostałe wiadomości