Wystawa w sercu Warszawy poświęcona kobietom sukcesu. Czyje fotografie można podziwiać?

Wystawa Forbes Women
Najbardziej wpływowe kobiety według Forbes
Źródło: Dzień Dobry TVN
Od 15 kwietnia do 31 maja Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza na wystawę plenerową "5 lat Forbes Women Polska". Wydarzenie jest darmowe i dostępne dla wszystkich chętnych. Odwiedzający podziwiać będą najbardziej kultowe okładki Forbes Women Polska poświęcone kobietom sukcesu.

5 lat Forbes Women Polska

Wystawa zlokalizowana w najbardziej prestiżowej przestrzeni w Warszawie – w Muzeum Łazienki Królewskie (Galeria Plenerowa, Al. Ujazdowskie) to podsumowanie ostatnich pięciu lat "Forbes Women Polska". Redakcja pokazuje, jakie tematy zajmowały bohaterki magazynu w tym czasie i odpowiada na pytanie, gdzie jesteśmy dziś i jaką drogę przeszliśmy jako społeczeństwo w dążeniu do równości, różnorodności i praw kobiet w Polsce.  

Ekspozycja składa się z 19 wybranych okładek, prezentujących bohaterki "Forbes Women Polska" – kobiety, które są wzorami do naśladowania. Są wśród nich kobiety biznesu, nauki, sztuki, mistrzynie sportu czy dziennikarki. Każda plansza zawiera inspirujące cytaty bohaterek opisywanych przez redakcję. Wystawę zamyka lustro imitujące okładkę magazynu, w którym zwiedzający mogą zrobić sobie zdjęcie do mediów społecznościowych.  

Inspirujące kobiety Forbes Women Polska

Wystawę stworzyła Aleksandra Karasińska, a zaprojektowała ją Magdalena Mamajek-Mich, dyrektorka artystyczna "Forbes Women Polska". Prezentowane na wystawie okładki są wynikiem współpracy redakcji z wieloma wybitnymi fotografkami i fotografami. 

- Dziś, w czasach, gdy Polki coraz bardziej stanowczo domagają się równości, nasza wystawa przypomina o wspaniałych kobietach, które nas inspirują do działania - mówi Aleksandra Karasińska, dyrektorka Fundacji Ringier Axel Springer Polska, była redaktorka naczelna "Forbes Women Polska".

Forbes Women Polska - historia

"Forbes Women Polska" to magazyn, portal, kilka sezonów podcastów i wiele inicjatyw wspierających Polki w ich zawodowych dążeniach, aspiracjach i wyborach. Towarzyszy także w trudnych chwilach – podczas pandemii stworzono online dyskusyjny klub książkowy dla podtrzymania więzi. Po wybuchu wojny – spotkania polskich i ukraińskich przedsiębiorczyń i liderek.  

"Forbes Women" wymyśliła Moira Forbes, dziennikarka, wnuczka Malcolma Forbesa, założycielka pisma. W pierwszym wydaniu polskiej edycji magazynu opowiedziała o tym, że chciała stworzyć platformę dla kobiet do nawiązywania kontaktów i wymiany doświadczeń pomagających w osiąganiu sukcesu.

Od 5 lat polska edycja magazynu realizuje tę misję, a społeczność "Forbes Women" to coś więcej niż magazyn: to kampanie społeczne, wielkie konferencje i małe spotkania klubowe, podczas których możemy się wzajemnie inspirować i dzielić wiedzą. Dziś "Forbes Women" jest społeczno-biznesową platformą przywództwa, sprawczości i mocy Polek

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Autor: Oskar Netkowski

Źródło: Materiał prasowy

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki