forbes

  forbes

  Pochodził z biednej rodziny - tata pracował na poczcie, w domu się "nie przelewało". Gdy po raz pierwszy znalazł się w pierwszej 400-tce najbogatszych ludzi, cieszył się, że może pochwalić się tym mamie. Teraz David Rubenstein sam podpytuje innych liderów, jak osiągnęli sukces. Anna Senkara sprawdziła, jakie są ich wspólne rady? Okazuje się, że do większości z nich możemy się łatwo dostosować.

  Lista 100 najbogatszych Polaków została przygotowana przez miesięcznik "Forbes". Znalazło się na niej aż 69 miliarderów. Żeby trafić do zestawienia trzeba było zgromadzić majątek wart co najmniej 649 mln zł. Pozycję lidera utrzymał Michał Sołowow.

  W tegorocznym rankingu "Forbesa" - "30 under 30", prezentującym najbardziej utalentowanych młodych ludzi, znalazło się 8 Polaków. Dwójkę z nich gościliśmy dziś na naszych kanapach. Marcin Piątkowski, twórca rowerów elektrycznych, i Laura Godek-Miąsik, która produkuje żywność liofilizowaną powiedzieli nam jakie to uczucie znaleźć się na tej liście, jak powstawały ich pomysły na biznes oraz, czy młodzi przedsiębiorcy mają czas na życie prywatne.

  Magazyn Forbes opublikował ranking najbardziej dochodowych modelek świata. Anja Rubik przegoniła w nim m.in. rozchwytywaną brytyjską gwiazdę modelingu Carę Delevingne. Czy polska modelka czuje satysfakcję i wyróżnienie? Które wydarzenie było dla niej ważniejsze, bardziej prestiżowe i dlaczego? Z Anją rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Miesięcznik Forbes opublikował po raz kolejny rankinging najbardziej wpływowych kobiet świata i po raz kolejny na czele rankingu znalazła się Angela Merkel. W pierwszej dziesiątce jest też Michelle Obama i Hilary Clinton. Jak realizować się zawodowo nie rezygnując z życia prywatnego? Czy kobiety sukcesu mogą być dobrymi żonami i matkami? O tym rozmawialiśy w Dzień Dobry TVN z bizneswoman Niną Kowalewską-Motlik, prezydent PKPP Lewiatan Henryką Bochniarz, ekonomistką Mają Goettig i trenerem personalnym Miłoszem Brzezińskim.