Pogoda we wtorek: przelotny deszcz, a w Tatrach śnieg

We wtorek na Podlasiu, Podkarpaciu, Mazowszu, Ziemi Lubelskiej, Świętokrzyskiej i w Małopolsce pojawią się przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 st. C na Podkarpaciu do 23 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, północny.

Jak informuje IMGW, południowo-wschodnia i wschodnia Europa będzie w zasięgu niżu znad Białorusi, w strefie frontów atmosferycznych. Pozostałe rejony Europy będą w zasięgu rozległego wyżu z licznymi niewielkimi niżami nad Skandynawią, Francją i Hiszpanią. Polska będzie pod wpływem niżu znad Białorusi, a nad wschodnie rejony województwa nasunie się strefa frontu okluzji. Nad wschodnią Polskę będzie napływać powietrze pochodzenia arktycznego, nad zachodnią nieco cieplejsze polarne morskie. Ciśnienie będzie spadać.

Pogoda w Polsce

We wtorek od Warmii i Mazur po centrum kraju zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. Na wschodzie opady deszczu przelotne i jednostajne, na południu i zachodzie przelotne opady deszczu. Na krańcach zachodnich i gdzieniegdzie w górach po południu możliwe burze z opadem 10-15 mm. Wysoko w Tatrach przelotne opady śniegu, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm.

Temperatura maksymalna od 14 st. C na południowym wschodzie, około 18 st. C w centrum, do 23 st. C na zachodzie, na wybrzeżu od 13 st. C do 17 st. C, w rejonach podgórskich Karpat od 11 st. C do 14 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na wschodzie kraju oraz w czasie burz w porywach do 60 km/h, z kierunków północnych. Wysoko w górach wiatr w porywach do 65 km/h, w Tatrach może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w nocy

W nocy na wschodzie zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Na zachodzie oraz początkowo w górach zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. W pasie centralnym na ogół pogodnie, nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 500 m, zwłaszcza na Pomorzu. W Tatrach początkowo przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna w pasie centralnym od 5 st. C do 8 st. C, na wschodzie od 7 st. C do 10 st. C, na zachodzie i nad morzem od 8 st. C do 11 st. C, w rejonach podgórskich Śląska i Małopolski od 2 st. C do 5 st. C. Wiatr słaby, na wschodzie i nad morzem okresami umiarkowany, z kierunków północnych. W Bieszczadach i Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.

Pogoda w Warszawie

We wtorek w stolicy na ogół zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna około 19 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północny. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie spadać.

W nocy w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północny.

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

podziel się:
Tagi:

Pozostałe wiadomości

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla