Oto szybkie upięcia włosów na lato. Wystarczy minuta, by stworzyć modną fryzurę

Proste sposoby na upięcie włosów
Źródło: Dzień Dobry TVN
Proste sposoby na upięcie włosów
Proste sposoby na upięcie włosów
Jak ukryć siwe włosy?
Jak ukryć siwe włosy?
Włos im z głowy nie spadnie, choć bywało różnie
Włos im z głowy nie spadnie, choć bywało różnie
Siwe włosy dla kobiet w każdym wieku
Siwe włosy dla kobiet w każdym wieku
SOS dla włosów
SOS dla włosów
Jak wybrać idealną prostownicę do włosów?
Jak wybrać idealną prostownicę do włosów?
Najpopularniejszymi fryzurami na lato są różnego rodzaju kucyki, koki i warkocze. Jak się okazuje, wcale nie trzeba spędzić godziny przed lustrem, by osiągnąć efekt "wow". W Dzień Dobry TVN fryzjer Dawid Krynicki pokazał 3 proste upięcia, które zajęły mu dosłownie 5 minut.

Szybkie upięcia włosów na lato

Upięcia na upalne dni są nie tylko efektowne, ale i wygodne.

- Liczy się pomysłowość, czyli to, co możemy wykorzystać. Modne są wszystkiego rodzaju plecionki, lekkie, zwiewne rzeczy. Możemy to zobaczyć, chociażby na festiwalach - mówił Dawid Krynicki w Dzień Dobry TVN.

3 upięcia włosów w 5 minut

Kok za pomocą długiego ołówka, długopisu lub pałeczek do sushi

Pierwsza fryzura, jaką zaproponował Dawid Krynicki, to fikuśny kok z długich włosów.

- Bierzemy wszystkie włosy w garść, sczesując je w kucyk. Co można zrobić, żeby łatwo i szybko przygotować włosy przed wyjściem na ważne spotkanie? Chwytamy to, co mamy pod ręką w biurze albo w restauracji, np. patyczki, długi ołówek i zawijamy sobie raz, dwa, trzy, cztery. Następnie szpilkami zawijamy do środka i tworzy nam się fajny, fikuśny koczek. Możemy wypuścić grzywkę - radził stylista fryzur w Dzień Dobry TVN.

Ta fryzura zajęła mu ok. 60 sekund.

Efektowny kok

Druga propozycja to wysoki kucyk przemieniony w kok.

- Taki kucyk to jest wersja wyjściowa. Bierzemy włosy do góry i rozkładamy je po całości, dookoła. Na nie nachodzi nam druga gumka (może być ozdobna) i wyciągamy włosy dookoła. Jak już zrobimy sobie fajnego bąbla, bierzemy włosy i oplatamy. Możemy wypuścić trochę taką à la grzywkę i zapiąć ją wsuwką. I się trzyma. Dobrze byłoby to jeszcze rozczesać i utrwalić lakierem - tłumaczył nasz gość.

Uczesanie pod kapelusz w gorące dni

- To letnia propozycja, kiedy chodzimy w kapeluszu, po czym wchodzimy do restauracji i żeby nam włosy nie wpadały do talerza. Co zrobić? Zdejmujemy kapelusz i wypuszczamy włosy do przodu i z pasm, które miałyby wpaść do talerza, zawijamy warkocze. Cała magia polega na tym, że chwytamy te dwa przednie warkocze, związujemy gumką i do tyłu. Mamy pleciucha, który ładnie nam zbiera włosy z przodu - wyjaśnił Dawid Krynicki.

I 3 fryzury w maksymalnie 5 minut gotowe! Zobacz efekty w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Jagielski/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla