Włosy

Szybka i odwracalna metamorfoza włosów. Jak przeprowadzić ją samodzielnie?

Włosy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Szybka i odwracalna metamorfoza włosów
Szybka i odwracalna metamorfoza włosów Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Lato to idealna pora roku na eksperymentowanie z fryzurą lub kolorem włosów. Jeżeli chcesz zmienić swój wygląd na kilka godzin lub dni, świetnym pomysłem będzie użycie produktów koloryzujących. Które z nich są bezpieczne i skuteczne? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN stylista fryzur Paweł Brzozowski.

Letnia metamorfoza włosów

Wakacje to idealny czas na eksperymentowanie z kolorem włosów. Okazuje się, że metamorfoza nie musi być trwała, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych produktów pozwalających na samodzielną i krótkotrwałą zmianę. Nie musimy już stresować się tym, czy efekt nam się nie znudzi.

W studiu Dzień Dobry TVN stylista fryzur Paweł Brzozowski podpowiedział, które produkty będą idealne do eksperymentowania w domowym zaciszu. - Są to pianki, lakiery, kredy - tłumaczył. Ekspert podkreślił, że podejmując się wykonania takiego zabiegu, musimy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu odzieży (np. za pomocą ręcznika) i nałożeniu rękawiczek.

Jakie produkty koloryzujące wybrać?

Stylista zaprezentował na modelce przykład szybkiej metamorfozy idealnej na jeden wieczór. Do jej realizacji użył pianki koloryzującej oraz kredy. Jeżeli zależy nam na dłuższym efekcie, warto wybrać odżywkę lub maskę. One utrzymują się na pasmach nawet do trzech tygodni.

Intensywność kolorów zależy od oferty producenta, jednak efekt będzie najbardziej widoczny u blondynek. - Przy ciemnych kolorach będzie to niestety mniej widocznie - wyjaśnił Paweł Brzozowski.

Jakie barwy mogą zagościć na naszych włosach? - Róż, fiolet, zielony, niebieski, bordowy. Mamy ich bardzo dużo. Festiwale się zbliżają, więc wszyscy chcemy mieć kolorowe włosy - podsumował stylista.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości