Moda i Uroda

Taśmy liftingujące i modelujące mogą zastąpić zabiegi medycyny estetycznej? "Widzimy je u polskich i zagranicznych gwiazd"

Moda i Uroda

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Lifting twarzy bez skalpela

Zabiegi medycyny estetycznej nie są jedynym sposobem na wymodelowanie kształtu twarzy. Efekt liftingu w zaledwie kilka minut uzyskać można dzięki specjalnym taśmom, które przykleja się do skóry przed nałożeniem makijażu. W Dzień Dobry TVN o zaletach takiego rozwiązania opowiedziała makijażystka gwiazd, Marta Gąska.

Taśmy liftingujące i modelujące - jakie mają zalety?

Wiele osób uważa, że zmiana rysów twarzy możliwa jest wyłącznie dzięki interwencji chirurga czy specjalisty medycyny estetycznej. Okazuje się jednak, że wizyta w gabinecie lekarskim to niejedyny sposób na poprawę wyglądu. Błyskawiczny efekt liftingu uzyskać można z pomocą przezroczystych taśm, które umieszcza się na skórze w celu wyostrzenia konturu linii żuchwy czy podkreślenia spojrzenia.

- To nie jest nic nowego. One kiedyś służyły i w dalszym ciągu służą do charakteryzacji, liftingowania twarzy. Widzimy je u polskich i zagranicznych gwiazd - wyjaśniła Marta Gąska, jednocześnie podkreślając, że korzystanie z taśm liftingujących i modelujących nie jest skomplikowane, a w dodatku zajmuje niewiele czasu.

Taśmy liftingujące i modelujące - jak z nich korzystać?

Taśmy liftingujące i modelujące doskonale sprawdzają się podczas wieczornych wyjść. Przykleja się je do skóry na krótko przed nałożeniem makijażu chociażby po to, by zmienić kształt oka lub wyciągnąć ku górze brew. W tym miejscu warto podkreślić, że akcesoria perfekcyjnie spełniają swoją rolę, jeśli umieszcza się je na starannie oczyszczonej i odtłuszczonej cerze.

- Używam do tego alkoholu, środka dezynfekującego - zdradziła Marta Gąska. Doświadczona makijażystka dodała też, że istnieją dwa rodzaje taśm, dlatego każdy może dostosować sposób ich montażu do własnych potrzeb.

- Jedną z naszych polskich gwiazd, które lubią tę metodę, jest na przykład Julka Wieniawa - podsumowała ekspertka, zachęcając tym samym do wypróbowania nietuzinkowego akcesorium.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości