Moda i Uroda

Jak zamaskować cienie pod oczami? "Jest jeden podstawowy błąd" 

Moda i Uroda

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Maskujemy cienie pod oczami
Dzień Dobry TVNMaskujemy cienie pod oczami

Widoczne cienie pod oczami to problem, który dotyczy osób w każdym wieku. Jak skutecznie je ukryć? W Dzień Dobry TVN makijażystka Marta Gąska zaprezentowała kilka prostych i szybkich sposobów na ich zamaskowanie. Wskazała też najczęściej popełniany błąd.

Maskowanie cieni pod oczami

Wiele kobiet pragnie, aby ich twarz wyglądała świeżo i promiennie. Przeszkodą w uzyskaniu takiego efektu mogą być cienie pod oczami. Dlaczego są one tak trudne do ukrycia? Makijażystka Marta Gąska zwraca uwagę na bardzo częsty błąd, który można popełnić w codziennym makijażu.

- Jest jeden podstawowy błąd drogie panie. Wybieracie za jasne korektory. Nigdy ciemnego zasinienia nie zakryjemy jasnym korektorem, (...) im ciemniejsza strefa pod oczami, tym ciemniejszy kolor wybieramy, nawet o kilka tonów - tłumaczy specjalistka.

Jak podkreśla, skuteczność makijażu zależy od prawidłowej aplikacji produktu. Wybierając korektor w sztyfcie, nakładamy go nie tylko pod samymi oczami, ale i także tuż nad kości policzkowe. Warto pamiętać o użyciu produktu w strefie nad wewnętrznym kącikiem oka oraz na powiece. Całość blendujemy za pomocą gąbeczki do makijażu. Dopiero po wykonaniu tych kroków ponownie nakładamy jasny korektor.

Jak zamaskować cienie pod oczami 

Marta Gąska radzi, by nie używać podkładu pod oczy.

- Nie możemy obciążać tej strefy, ponieważ jest ona delikatna i zbiera nam się wtedy produkt w zmarszczkach - ostrzega makijażystka. Zamiast tego warto używać korektorów o lekkiej formule, które zapewnią nam naturalny efekt.

Makijaż możemy łączyć z odpowiednią pielęgnacją np. kremem czy bazą sylikonową, która wygładzi tę strefę i sprawi, że skóra będzie wygładzona i przyjemna w dotyku. Jeżeli nie przepadasz za korektorami, wybierz puder pod oczy. Pamiętaj, że w tym przypadku produkt również powinien mieć ciemniejszy kolor.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości