Makijaż

Blendowanie cieni - jak robić to sprawnie i efektownie? Wystarczy kilka prostych ruchów

Makijaż

Autor:
Oskar
Netkowski
Na czym polega blendowanie cieni?
Na czym polega blendowanie cieni?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6
Dzień Dobry TVNNa czym polega blendowanie cieni?

Blendowanie cieni to nic innego jak odpowiednie rozcieranie ich na powiece. Sprawa wydawać się może prosta, ale dzięki sprytnym trikom nauczymy się to robić sprawniej i bardziej efektownie. Makijażystka Katarzyna Zaremba zdradziła w Dzień Dobry TVN kilka patentów.

Od czego zacząć blendowanie powieki?

Malowanie oczu cieniami jest dla niektórych dość kłopotliwe. Często nie wiemy, w którym miejscu na powiece należy zacząć rozprowadzanie cieni i jakimi pędzlami to robić. - Jeśli chcemy mieć ładnie rozprowadzone cienie, musimy przygotować powiekę, tak jak malarz przygotowuje płótno. Nałożyłam wcześniej korektor. Utrwalamy wszystko cienistym cieniem przez całą powiekę, aż po brew. I tak mamy przygotowaną bazę, więc można nałożyć pozostałe odcienie - instruowała Katarzyna Zaremba.

- Polecam cienie matowe, bo są najlepsze do zaznaczania kąta oka. Wiele osób nie wykorzystuje całej powierzchni, jaką mamy. Więc malujemy całość, następnie zaznaczając załamanie powieki. Następuje stopniowanie kolorów. Zacznijmy od jaśniejszych do ciemniejszych, jeśli dopiero się uczymy. Co ważne, nie nabierajmy zbyt dużo cienia. Nie dociskajmy też - wyjaśniła ekspertka.

Jak naprawić make up?

Podczas blendowania nakładamy trzy cienie: cielisty na całej powiecie, w załamaniu ciemniejszy i najciemniejszy przy rzęsach. Czasami może zdarzyć się, że omsknie nam się pędzel. Co wtedy?

- Jeśli coś pójdzie nie po naszej myśli, powstanie jakaś plama, bierzemy czysty pędzel i rozcieramy granice. Nic nie wycieramy na mokro, bo zrobią się plamy - podpowiadała ekspertka.

- Jeśli sięgamy po skrajnie różne kolory, zmieniamy również pędzle - podsumowała.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości