Moda i Uroda

Jak działa mydło z nanosrebrem w płynie i w kostce? Kiedy je stosować?

Moda i Uroda

Kobieta wybierająca mydło

Mydło naturalne z nanosrebrem to nowoczesny sposób mycia skóry. Bazujący na naturalnych składnikach produkt jest niezwykle skuteczny w walce z wieloma dolegliwościami skórnymi. Mydło naturalne z nanosrebrem sprawia, że skóra jest zadbana, wygląda pięknie i zdrowo.

Mydło z nanosrebrem nie zawiera żadnych substancji uczulających, wywołujących podrażnień skóry, a jednocześnie działa na tyle mocno, że potrafi leczyć wiele chorób, takich jak grzybica, trądzik czy alergie. Stosując mydło w płynie z nanosrebrem, nie musimy obawiać się żadnych zarazków i bakterii.

Mydło z nanosrebrem – co to jest?

Mydło z nanosrebrem świetnie czyści i dezynfekuje, a jednocześnie jest bardzo delikatne w swoim działaniu. Jego podstawowe składniki to nanosrebro i gliceryna. Skład może być czasami wzbogacony o substancje wzmacniające właściwości lecznicze. Mydło naturalne z nanosrebrem jest pozbawione wszelkich barwników chemicznych, konserwantów czy substancji zapachowych, dzięki czemu jego używanie nie łączy się z ryzykiem uczulenia czy podrażnienia. Stosując takie mydło, nanosrebro jako jego główny element, zadba o zdrowy wygląd skóry zarówno leczniczo, jak i profilaktycznie. Żaden inny preparat myjący nie wykazuje takiej skuteczności w ochronie przed wirusami, bakteriami, grzybami czy pleśnią.

Jak działa nanosrebro? Jego jony pokrywają komórki bakterii i zarazków, blokując wydzielanie przez nich enzymów i dalsze rozmnażanie, dzięki czemu giną w ciągu kilku minut. Można go śmiało traktować jako naturalny antybiotyk. Jest też silnym przeciwutleniaczem, wzmacnia organizm i jego mechanizmy obronne.

Właściwości mydła z nanosrebrem

Korzystne działanie nanosrebra było znane już w starożytności. Stosowano go jako środek bakteriobójczy. Dzisiaj mydło w płynie z nanosrebrem tworzone jest z myślą o skuteczniejszym przeciwdziałaniu i leczeniu chorób skóry. W związku z tym mydło naturalne z nanosrebrem wykazuje bardzo wysoką skuteczność w przeciwdziałaniu wielu schorzeń. Ma silne działanie przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwpleśniowe.

Szare mydło z nanosrebrem stosuje się w leczeniu trądziku, wągrów, ran i stanów zapalnych. Łagodzi oparzenia, łuszczycę, nadżerki, polipy, brodawki. Skuteczne działanie mydła z nanosrebrem widać również w leczeniu różnego rodzaju grzybicy (stóp, paznokci), chorób skóry głowy (np. łupież) czy niwelowaniu nieprzyjemnego zapachu (potu) ciała. Preparat jest na tyle delikatny, że znajdzie zastosowanie również w pielęgnacji skóry wrażliwej i podatnej na schorzenia, takie jak egzema, atopowe zapalenie skóry czy alergie.

Często możemy spotkać wersje wzbogacone o dodatkowy, odżywiający składnik, np. mydło z nanosrebrem i białą glinką. Preparat ten jest bardzo popularny dzięki zawartości licznych mikroelementów i soli mineralnych, przez które nie tylko świetnie czyści, ale też regeneruje, odświeża, rozjaśnia i likwiduje rozszerzone pory.

Zastosowanie mydła z nanosrebrem

Mydło z nanosrebrem można stosować na wiele przypadłości. Pomaga w kuracji antygrzybiczej czy antyłupieżowej. Z kolei dzięki właściwościom antyseptycznym, regularnie stosowane mydło z nanosrebrem na trądzik poprawia wygląd skóry i niweluje ilość wyprysków, delikatnie je wysuszając. Zastosowanie mydła z nanosrebrem go w codziennej pielęgnacji będzie bardzo korzystne dla kondycji skóry twarzy i całego ciała. Można oczyścić nim skórę głowy, pachy, miejsca intymne. Jest idealne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Warto stosować mydło z nanosrebrem w celach profilaktycznych. Kto powinien używać tego preparatu? Osoby, które często korzystają z basenów, wspólnych kąpielisk, pryszniców czy łazienek. Antybakteryjne mydło przyda się też narażonym na duże zanieczyszczenie powietrza, pracującym w wysokich temperaturach i trudnych warunkach. Powinni go używać także pracownicy medyczni, którzy na co dzień spotykają się z dużą ilością zarazków, np. pielęgniarki, lekarze, farmaceuci, osoby sprzątające w placówkach medycznych.

Gdzie kupić mydło z nanosrebrem?

Mydło z nanosrebrem można kupić w wielu miejscach – sklepach zielarskich, z naturalnymi kosmetykami lub w aptekach. Wybierając mydła bezpośrednio ze strony producenta, możemy być bardziej pewni jego składu i pochodzenia.

Kupując taki preparat, mamy do wyboru mydło naturalne z nanosrebrem w płynie lub w kostce. Wersja płynna jest bardziej higieniczna i wydajna. W trakcie kupowania warto sprawdzić, czy dany egzemplarz ma odpowiednie certyfikaty i atesty.

Zobacz wideo: Trądzik różowaty - palący problem skóry

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości