Makijaż

Gwiazdy rezygnują z makijażu. Jakie korzyści przynosi odstawienie kosmetyków do malowania?

Makijaż

Aktualizacja:

Do niedawna jednym z najgorętszych trendów beauty był tzw. make-up no make-up. Ostatnio coraz więcej kobiet pokazuje się w wydaniu sauté. Dlaczego rezygnujemy z makijażu? Czy nasza cera na tym korzysta? Na te i inne pytania odpowiada Agnieszka Cegielska.

5 maja obchodzony jest Dzień Bez Makijażu. To dobry moment, aby pozwolić swojej cerze odpocząć.

Brak makijażu jest najbardziej naturalny i takie dbanie o wygląd nic cię nie kosztuje. To nie jedyne powody, dla których warto spróbować nie malować się, jeśli nie jest to konieczne.

Gwiazdy bez makijażu

W mediach społecznościowych znane osoby coraz częściej zamieszczają zdjęcia, na których pokazują siebie bez żadnych upiększeń - filtrów czy make-upu. Takie posty wrzuciły do sieci chociażby Paulina Krupińska-Karpiel, Dorota Szelągowska, Katarzyna Zielińska i Joanna Koroniewska.

Czy da się powiększyć usta gadżetami z Chin?
Czy da się powiększyć usta gadżetami z Chin?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Nie tylko gwiazdy promują trend na naturalny wygląd. Prowadzący Dzień Dobry TVN zauważają, że coraz więcej kobiet wychodzi z domu bez makijażu. Obserwujemy, jak rodzi się nowa moda.

Dlaczego warto zrezygnować z makijażu?

Agnieszka Cegielska wymienia kilka powodów, dla których warto rozważyć odstawienie kosmetyków do makijażu lub chociaż ograniczenie stosowania ich.

– Teraz bardziej skłaniamy się w stronę zdrowia, świata natury. Zdajemy sobie sprawę z tego, że organizm to jest jedyny dom, w którym będziemy mieszkać całe życie – mówi ekspertka.

Z troski o zdrowie powinnyśmy sprawdzać skład kosmetyków do makijażu. Produkty, w których jest mnóstwo chemii, zazwyczaj zawierają też metale ciężkie. Te z kolei są wchłaniane przez skórę, a zawarte w szminkach, także zjadane. – Organizm ma ograniczone zasoby, by sobie z tą porcją chemii radzić. Żyjemy w czasach, kiedy wszędzie jest dużo zanieczyszczeń, i w jedzeniu, i w powietrzu, a wątroba musi to wszystko metabolizować. Chodzi o to, by wątrobie, temu naszemu drugiemu mózgowi, nie dokładać zadań – mówi ekspertka.

Kolejny powód to wzrost świadomości. Ekspertka zwraca uwagę na fakt, że wygląd jest powiązany z naszym samopoczuciem. Jest obrazem tego, czy kochamy siebie. – Z wiekiem przychodzi zrozumienie, że mniej znaczy więcej, i nie pragniemy malować się na pisankę – dodaje.

Czym zastąpić kosmetyki do makijażu?

Nie każdy może pozwolić sobie na to, by na co dzień w stu procentach rezygnować z makijażu. Osoby, dla których make-up jest niezbędnym elementem wizerunku zawodowego, muszą go mieć w godzinach pracy. Agnieszka Cegielska radzi, by wybierać jak najbardziej naturalne kosmetyki i zmywać makijaż od razu, kiedy można to zrobić.

Jeśli chcemy podkreślić urodę makijażem, można rozważyć stosowanie naturalnych kosmetyków lub wręcz produktów spożywczych. – Szukajmy kosmetyków do makijażu zawierających więcej składników, które będą nas pielęgnować, niż chemii – radzi ekspertka. – Moi nauczyciele medycyny ajurwedyjskiej mówili, że do pielęgnacji powinniśmy używać tego, co możemy zjeść. Teraz mamy już duży dostęp do naturalnych składników (...) Kurkuma i nawet buraki są używane do makijażu – dodaje.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Źródło zdjęcia głównego: sefa ozel/Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości