Moda i Uroda

Światowy Dzień Bez Makijażu. Co robić, by cera bez make-upu zachwycała każdego dnia?

Moda i Uroda

Autor:
Patrycja
Sibilska
Światowy dzień bez makijażu
Światowy dzień bez makijażuDzień Dobry TVN
wideo 2/6
Dzień Dobry TVNŚwiatowy dzień bez makijażu

5 kwietnia przypada Światowy Dzień Bez Makijażu, czyli celebrowania naturalnego piękna. Z tej okazji zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN kosmetolog, Magdę Suchan, aby podzieliła się z nami niezwodnymi sposobami na pielęgnację skóry. Nasz gość zdradził, co robić, by cera bez makijażu zachwycała każdego dnia.

Codzienna pielęgnacja - makijaż

Codzienna pielęgnacja jest najważniejszym elementem dbania o kondycję skóry. Współcześnie tworzone kosmetyki kolorowe mogą i często pełnią rolę pielęgnacyjną. Warto zatem przyglądać się ich składowi, począwszy od podkładu, aż po cienie do oczu.

- Jeśli chodzi o sam makijaż, to w tym momencie producenci wychodzą nam na przeciw. Już mamy takie produkty, które są pielęgnacyjne, więc zwracamy uwagę na to, żeby podkład miał w sobie krem z filtrem. Jeżeli go nie ma, to zawsze stosujemy krem z filtrem pod makijaż. Z tego względu, że promieniowanie UV przyśpiesza nam fotostarzenie się skóry - powiedziała Magda Suchan.

Codzienna pielęgnacja - demakijaż

Pozostawienie na skórze na noc resztek make-upu wraz z innymi zanieczyszczeniami, jest przyczyną pogarszania się stanu cery. Prawidłowe zmycie kosmetyków opóźnia procesy jej starzenia.

- Pierwszy punkt pielęgnacyjny, który ja zawsze podkreślam, jest najważniejszy, to jest demakijaż. To jest fundament. Potem każdy krok opiera się na tym, czy nakładamy produkty na czystą skórę. Amerykańskie Towarzystwo Dermatologiczne mówi: "Jeżeli chcesz zmywać twarz, najpierw umyj ręce". Od tego zaczynamy, myjemy ręce, potem dobieramy sobie produkt, który dostosowany jest do naszej skóry, który będzie zarówno dobrze domywał makijaż, ale tez doczyszczał naszą skórę. Rezygnujemy z produktów, które są na bazie bardzo wysuszających alkoholi. Teraz mamy płyny micelarne, dwufazowe, świetnie sobie poradzą z makijażem wodoodpornym, albo z mocną szminką. Jeżeli mamy mocny makijaż, to zaczynamy od oka i ust - radziła kosmetolog.

- Płyn micelarny to jest nic innego, jak środek powierzchniowo czynny SPC - wyjaśniła kosmetolog. - To jest jeden z podstawowych błędów. Nie jest to napisane nigdy na etykiecie produktu - powiedziała ekspertka. Dodała także, że po użyciu płynu twarz należy przemyć wodą, a dopiero wtedy przejść do kolejnych kroków pielęgnacji, aby w dniu takim jak Światowy Dzień Bez Makijażu móc z dumą prezentować nienaganna cerę.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: East News/Paweł Wodzyński

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości