Jak wykonać trwały makijaż pod maseczkę? Ekspertka podpowiada

Trwały i nieblokujący makijaż pod maseczką
Miłośniczki makijażu w dobie pandemii borykają się z nie lada wyzwaniem, bowiem obowiązkowe maseczki często niszczą misternie wykonany make-up na twarzy. Jak temu zaradzić? Na to pytanie w Dzień Dobry TVN odpowiedziała makijażystka, Katarzyna Zaremba.

Podstawa makijażu

Makijaż pod maseczkę to problem, którego przed 2020 rokiem nie mogliśmy sobie nawet wyobrazić. Mimo że już praktycznie roku trwania pandemia, wiele kobiet nie opracowało jeszcze skutecznej metody make-upu. Połączenie maseczki i kosmetyków często sprawia bowiem, że pojawiają się wypryski i występują problemy ze skórą. Czy można sobie z tym jakoś poradzić?

- Przede wszystkim zaczęłabym od nawilżania . Tego kroku absolutnie nie można pominąć. Stawiamy na takie konsystencje, które są lekkie, szybko się wchłaniają, nie obciążają dodatkowo skóry. Nie zapominamy o nawilżeniu ust - to stosujemy na samym początku makijażu - wyjaśniała Katarzyna Zaremba.

Jak wykonać makijaż pod maseczkę?

W obecnych czasach często rezygnujemy z make-upu z obawy o problemy skórne, czyli zaskórniki, bądź krostki. Boją się także rozmazanego makijażu albo są zniechęcone wizją częstych poprawek. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy kobiety potrzebują czuć się pewnie i mają ochotę na pełny make-up. Okazuje się, że jest to możliwe.

- Bardzo ważna jest metoda aplikacji , czyli np. podkład aplikowany pędzlem, taką metodą stemplującą, najbardziej łączy się ze skórą. (...) Formuły matowe, długotrwałe i niewielka ilość . To naprawdę pomaga, bo też przy tych produktach bardzo łatwo o taki efekt maski, a tego zdecydowanie nie chcemy. Duże znaczenie też ma maseczka, która jest przyjazna, łagodna dla skóry - powiedziała makijażystka.

Ekspertka podkreśliła również, że należy wybierać pudry matujące, a nie rozświetlające . Warto nakładać ich niewielkie warstwy i dociskać je do skóry, gdyż daje to wówczas najdłuższy efekt zmatowienia. Świetnym trikiem jest też utrwalenie pomadki odrobiną pudru sypkiego.

- No niestety, bez pudru się nie obędzie. Tutaj przy tym makijażu pod maseczkę zapominamy o mokrych makijażach, o klejących konsystencjach - dodała Katarzyna Zaremba.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości