Moda i Uroda

Jak wykonać makijaż cery dojrzałej? Marta Gąska pokazuje to krok po kroku

Moda i Uroda

Autor:
Daria
Pacańska
Makijaż dla dojrzałej cery

Marta Gąska zaprezentowała, jak wykonać makijaż na cerze dojrzałej. Warto zwrócić uwagę na to, jakich produktów używamy. Makeupistka zdradziła w Dzień Dobry TVN, jak odpowiednio nawilżyć skórę oraz na które kolory postawić, żeby nadać jej świeżości. A które odcienie postarzają?

Makijaż cery dojrzałej

Dojrzałe kobiety wcale nie muszą być "zmalowane". Ważne jest to, aby podkreślały swoją urodę. Zdaniem Marty Gąski, im mniej produktów tym lepiej. Od czego należy zacząć?

- Przede wszystkim przygotowanie skóry, czyli pielęgnacja. Dla cery dojrzałej sprawdzą się bazy witaminowe, takie gęstsze, bardziej odżywcze lub rozświetlające jeśli skóra jest szara - wyjaśniła makeupistka.

Warto też zadbać o nałożenie lekkiego podkładu. Taki produkt da się łatwo rozprowadzić. Cera dojrzała nie lubi suchych kosmetyków, które ściągają skórę i wchodzą w zmarszczki. Postarzają również cienie w odcieniach szarości i niebieskie. Najlepiej sprawdzą się neutralne kolory, lekko świetliste.

Najlepsze kolory dla cery dojrzałej

Marta Gąska radziła, by używać jasnych kolorów. Zdecydowanie odmłodzimy twarz za pomocą brzoskwiniowych róży, należy natomiast zrezygnować z tych ciężkich, ceglanych. Warto podkreślić oko brązami, a beżową kredką rozjaśnić spojrzenie, malując nią linię wodną.

- Nie mogą być mocne brwi. Jeśli naturalnie nie mamy ciemnych, to nie wyglądają dobrze. Tu przyda nam się woskowa kredka, bo jest półtransparentna, czyli trochę z kolorem, a trochę niewidoczna - tłumaczyła makijażystka.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości