Moda i Uroda

Przyczyny łysienia u kobiet. "Ukrywamy ten problem"

Moda i Uroda

Autor:
Daria
Pacańska
Przyczyny łysienia u kobiet
Przyczyny łysienia u kobiet Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

Jade Smith podzieliła się z fanami informacją, że choruje na łysienie plackowate. Aktorka zdecydowała się w związku z tym na ogolenie głowy. O tym, czy jest to częsty problem wśród kobiet, opowiedziała w Dzień Dobry TVN Magdalena Szymczak, psycholog i trycholog.

Łysienie u kobiet

U mężczyzn problem objawia się powiększającymi zakolami. U kobiet z kolei - coraz rzadszym przedziałkiem. Łysienie może zacząć się bardzo niepozornie, a jego typów jest naprawdę dużo. Niektóre prowadzą do trwałej utraty włosów.

- Za granicą były robione badania, które pokazywały, że nawet 55% kobiet w ciągu swojego życia doświadcza epizodu wypadania włosów. Często zaczyna się od wypadania włosów, a może skończyć się łysieniem - podkreśliła trycholog.

Jak zaznaczyła, dla pań taka strata jest szczególnie bolesna.

Porady dietetyków

Czy makaron tuczy?
Czy makaron tuczy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

- My kobiety ukrywamy ten problem często. Nie mówimy o tym. Ja faktycznie łącząc psychologię i trychologię, po to to zrobiłam, żeby pomóc takim osobom, ponieważ walcząc o te włosy, nie mogą sobie emocjonalnie poradzić - podkreśliła Magdalena Szymczak.

Co zrobić, kiedy łysiejemy?

Dbać powinniśmy przede wszystkim o styl życia. To, co dostarczamy do krwioobiegu, może negatywnie wpłynąć na cebulki włosów. Jeśli zauważymy łysienie, warto skonsultować się z odpowiednim specjalistą.

- Trycholog, dermatolog, endokrynolog, ginekolog, bo generalnie tutaj przyczyn może być bardzo dużo. Trycholog - kiedy są to problemy pielęgnacyjne, skórne, dermatolog - kiedy jest to już łysienie plackowate, bliznowaciejące, kiedy musi wejść leczenie medyczne - wyjaśniła Magdalena Szymczak.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości