"Różnice w rozmiarach wynoszą nawet 6 cm". Czym kierować się przy zakupie ubrań online?

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Jaki to rozmiar?

Pandemia spowodowała, że coraz więcej osób decyduje się na zakupy przez Internet. Czym kierować się przy wyborze ubrań, gdy nie mamy możliwości przymierzyć ich na żywo? Czas skończyć z określaniem się konkretnym rozmiarem i zacząć dobierać go przy pomocy miarki. Jak to zrobić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała stylistka, Marta Pożarlik.

Sklepy oszukują na rozmiarach?

Zakupy powinny być dla nas przyjemnością, szczególnie w gorsze dni, gdy głównym celem naszego wyjścia do sklepu jest m.in. poprawa humoru. Niestety dla wielu pań wizyta w przymierzalni popularnych sklepów wiąże się z dużym stresem. Wynika to z faktu, że bardzo przywiązują się do rozmiaru, pomijając realne wymiary swojej sylwetki.

Jednak w rzeczywistości wymiary określone przez oznaczenia od XS do XXL mogą znacząco różnić się w ofertach marek. Jak wyjaśniła stylistka Marta Pożarlik, rozbieżności są związane głównie z trikami marketingowymi stosowanymi przez producentów odzieży. - Mają one sprawić, że będziemy czuły się lepiej i więcej kupimy. Te same marki mają też często triki i nie wiem czemu tak się dzieje, że dziewczyny, które mają rozmiar 38 nie wchodzą w 42 - powiedział nasz gość.

Jak mierzyć obwody ciała?

Różnice między markami wynoszą nawet 6 cm. Trudno więc nie mieć problemu z zakupem odpowiedniego rozmiaru, szczególnie gdy dokonujemy transakcji przez Internet. Nawet 1/3 zamawianych ubrań online wraca do sklepu z powodu niezgodności związanych z wymiarami. Jak temu zaradzić?

Według stylistki najlepszym rozwiązaniem jest mierzenie się za pomocą miarki i porównanie ich z tabelą rozmiarów na stronie sklepu. W jaki sposób zrobić to poprawnie? - W niektórych markach jest narysowany rysunek. Widać na nim, co możemy zmierzyć, bo zawsze jest z tym problem - zaznaczyła ekspertka.

Najczęściej wystarczy wymierzyć obwód talii oraz bioder. Dzięki temu rozwiejemy wątpliwości i unikniemy niepotrzebnych zwrotów produktów.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości