Makijaż

Darmowy makijaż drogimi kosmetykami. Dobry sposób czy obciach?

Makijaż

Autor:
Oskar
Netkowski
Makijaż
Gettyimages/zoranm; TikTok/@moroccanprincessDarmowy makijaż drogimi kosmetykami

TikTokerka nagrała vloga, w którym zdradziła swój patent na darmowy makijaż. Z jednej strony obciach, a z drugiej oszczędność - internauci są w tej sprawie podzieleni. Co takiego wymyśliła zaradna influencerka?

Patent na darmowy makijaż

Choć kosmetyki dobrej jakości można kupić już w stosunkowo niskich cenach, wiele osób ciągle woli sięgać po te sygnowane logo marek premium. Sęk w tym, że nie każdego na nie stać. A już na pewno nie TikTokerkę, która wykazała się nie lada sprytem. Amira zrelacjonowała w sieci swoje wyjście do centrum handlowego.

Makijaż ust

Czy da się powiększyć usta gadżetami z Chin?
Czy da się powiększyć usta gadżetami z Chin?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Nie czując większego wstydu, poradziła swoim fanom, by tak jak ona skorzystali z testerów dostępnych w sklepach. Swój makijaż zaczęła od zera, krok po kroku pokazując cały proceder. Ostatecznie influencerka drogerię opuściła w pełnym make-upie. Kremy, korektory, podkłady, bronzery, a nawet pomadki - wszystko to było na wyciągnięcie ręki. I co najważniejsze - za darmo!

Testery kosmetyków a higiena

Choć make-up zaprezentowany przez niejaką @moroccanprincess jest faktycznie w pełni darmowy, internauci mają swoje zastrzeżenia. Większość komentujących jednogłośnie doceniła umiejętności Amiry. W wątpliwość podali jednak kwestie higieny. Testery mogą stać się bowiem zagrożeniem dla zdrowia, szczególnie gdy nanosimy kosmetyk bezpośrednio w okolice oczu i ust. Takie działanie może narazić na choroby i infekcje bakteryjne.

Internauci nie kryli zniesmaczenia. Wśród oburzonej części widowni przeczytamy: "Idealna droga do opryszczki bądź innej choroby. Chyba zapomniałaś o dezynfekcji", "Sposób dobry, ale nie dotknęłabym tym swojej twarzy", "Daj znać, czy nie masz żadnej infekcji, to może spróbuję twojego sposobu".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Gettyimages/zoranm; TikTok/@moroccanprincess

Pozostałe wiadomości