Moda i Uroda

Szydełkowe kreacje od polskiej projektantki zachwyciły na światowych tygodniach mody. "To niesamowita sprawa"

Moda i Uroda

Autor:
Sabina
Zięba
Reporter:
Paweł Kiliański
Szydełkowe dzieła sztuki
Szydełkowe dzieła sztukiDzień Dobry TVN
wideo 2/12
Dzień Dobry TVNSzydełkowe dzieła sztuki

Barbara Cały tworzy wyjątkowe suknie metodą szydełkową, które doceniono już na całym świecie. Kreacjami podkreśla piękno kobiet, ale nie boi się również odważniejszych projektów. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swojej pasji.

Miłość do szydełkowania

Pasja Barbary Cały rozpoczęła się już w dzieciństwie. Mając zaledwie 5 lat tworzyła różne rzeczy, jednak dopiero gdy została matką, zaczęła robić na szydełku swetry i obrazki dla swoich synów. Później zgłosiła się do niej kobieta, która wymarzyła sobie suknię ślubną z motywami kwiatów i natury, nawiązującą do warmińskiej przyrody. Od tamtego momentu artystka złapała bakcyla i zaczęła robić kreacje.

- Jest to ogromna pasja. (...) Szydełkowanie kocham za to, że sprawiam przyjemność innym ludziom. Widząc iskierkę w oczach widzów... To niesamowita sprawa. Moje kreacje traktuję jako dodatek do kobiety - one mają wyeksponować piękno - mówiła Barbara Cały w Dzień Dobry TVN.

Sukcesy na rynku międzynarodowym

W naszym materiale projektantka pokazała swoją kolekcję przygotowaną do Dubaju, która była prezentowana 11 marca tego roku podczas targów Expo w pawilonie polskim. Jej kreacje bowiem szybko zyskały popularność i zaczęły być doceniane na całym świecie. Suknie wykonane na szydełku pokazywano na wybiegach w wielu zakątkach Ziemi, a modelki i jury doceniali ich niestandardowy design oraz wykonanie.

- W 2019 roku po Berlinie, gdzie pojechałam na fashion week, od razu było zaproszenie do Paryża, z Paryża do Monte Carlo, potem Mediolan... W międzyczasie wschód - Uzbekistan. To była impreza, na której pojawiali się projektanci z całego świata. Otrzymałam zaproszenie jako jedyna Polka od prezydenta Uzbekistanu. (...) Marzę o fashion weeku w Nowym Jorku. Mam nadzieję, że to się ziści - dodała Barbara Cały.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Reporter: Paweł Kiliański

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości