Horoskop

Sen o zakupach - obietnice, przestrogi i dobre rady z senników

Horoskop

Aktualizacja:
Zakupy

Zakupy to popularna, codzienna czynność. Jest bardzo zróżnicowana ze względu na miejsce oraz rodzaj kupowanego towaru. Z tego powodu sennik przedstawia wiele interpretacji snu o zakupach. Snu, którego odczytanie ze względu na wielość zmiennych nie jest oczywiste ani łatwe.

Zakupy we śnie są przede wszystkim przestrogą, że należy zachować szczególną ostrożność. Niestety sennik nie precyzuje, jakie to niebezpieczeństwo będzie, skąd nadciąga ani co nam grozi. Co pocieszające – najprawdopodobniej nie jest to zwiastun nadciągającej wielkiej katastrofy, a raczej pewnych kłopotów czy problemów, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć.

Sen o zakupach – głos naszej podświadomości

Robienie zakupów wiąże się z podejmowaniem pewnych decyzji, najczęściej dość prostych. Jeśli śnimy o tym, że szykujemy się do zakupów, to podświadomość przypomina nam, że musimy dokonać ważnego wyboru. Najczęściej jest to decyzja, którą od dłuższego czasu odkładaliśmy. Nieuchronnie nadchodzi jednak czas, w którym musimy zmierzyć się z tą sprawą i postanowić, którą drogą pójdziemy.

W pewnym sensie kontynuacją tego snu jest marzenie senne o robieniu zakupów. Ogromne znaczenie ma w tym przypadku to, czy dokonujemy dużych, czy niewielkich zakupów. Jeśli kupujemy dużo, sen wskazuje nam na istotną decyzję, którą musimy podjąć. Prawdopodobnie wiemy dokładnie, o jaką decyzję chodzi, ale zmagamy się z nią od dłuższego czasu i pragniemy odsunąć moment dokonania wyboru. Natomiast sen o niewielkich zakupach świadczy o naszym zagubieniu. Podświadomie czujemy, że powinniśmy się zmierzyć z jakimś problemem, o czymś zdecydować. Ten sen stanowi sugestię, że nie uświadamiamy sobie, jaka sprawa wymaga podjęcia decyzji i określonych działań.

Jeśli we śnie zakupy robimy w pośpiechu, w sposób nie do końca przemyślany, prawdopodobnie świadczy to tym, że nie potrafimy zachować samokontroli w codziennym życiu, zwłaszcza w przypadku wydatków. Jeśli kupujemy rzeczy, na których naprawdę nam zależy, to znaczy, że w realnym świecie możemy osiągnąć wszystko, czego pragniemy.

Rodzaj sklepu istotnym elementem interpretacji snu o zakupach

Jednym z istotnych elementów snu, od których zależy jego interpretacja, jest rodzaj sklepu, w jakim kupujemy produkty. W przypadku robienia zakupów w sklepie spożywczym senniki podają dość łagodne znaczenie tej wizji. Interpretacja wskazuje na pewne problemy związane ze sprawami materialnymi. Chodzi tu przede wszystkim o przejściowe problemy z pieniędzmi. Sen ten nie oznacza, że będzie nam brakowało dużo gotówki lub nie będziemy w stanie jej w ogóle uzyskać. Chodzi tu raczej o pewne wydatki, na które nie mamy odłożonych pieniędzy. Inny dosyć klasyczny sen związany z robieniem zakupów dotyczy sklepu odzieżowego. Ubranie kupuje się, aby lepiej wyglądać, wypaść korzystniej w oczach innych. Strój to jednak tylko powierzchowność, coś, co ukrywa nasze wnętrze. Dlatego sen o kupowaniu ubrań ostrzega przed kierowaniem się pozorami w ocenie kogoś. Możemy przez to niewłaściwie ocenić inną osobę, a następnie ponieść negatywne konsekwencje takiej pomyłki. Jeżeli widzimy, jak przymierzamy ubrania, ale ostatecznie nic nie kupujemy, to taki sen jest przepowiednią tego, że wkrótce oprzemy się jakiejś pokusie.

Persko-egipska interpretacja snu o zakupach

Człowiek dokonywał zakupów niemal od zarania dziejów, dlatego nawet bardzo stare senniki zajmują się interpretacją marzenia sennego o nabywaniu nowych przedmiotów. W senniku persko-egipskim sen o zakupach odzwierciedlał rozrzutność osoby śniącej. Również w tym przypadku interpretacja marzenia sennego zależała od tego, jakie towary kupowaliśmy. Produkty spożywcze były znakiem, że niedługo odwiedzą nas niespodziewani goście. Natomiast zakupy innych towarów, w senniku persko-egipskim nazywanych łokciowymi, wskazywały na duże ryzyko kłótni z najbliższymi osobami. Jeśli we śnie dopiero planowaliśmy zakupy, stanowiło to ostrzeżenie, aby być bardzo rozsądnym i rozważnym przy podejmowaniu ważnych życiowych decyzji.

Co mówi sennik o robieniu zakupów u kupca?

Z zakupami, zwłaszcza w dawnych czasach, nieodłącznie kojarzył się kupiec. Jak jest interpretowane jego pojawienie się we śnie? I znowu, podobnie jak w przypadku wielu innych snów, wszystko zależy od kontekstu, a przede wszystkim od tego, co ów kupiec ma nam do zaoferowania. Najczęściej wybór produktu podyktowany jest tym, czego najbardziej nam w życiu brakuje. Nieco inaczej wygląda sytuacja, gdy osoba śniąca sama jest kupcem lub po prostu handlowcem w rzeczywistym świecie. Takie marzenia senne wskazują na bardzo duże możliwości i potencjał śniącego. Może się on spodziewać bardzo dużych sukcesów w prowadzonej działalności

Jak nie ulegać presji kupowania modnych rzeczy?

Zobacz także:

Nowe zasady bezpieczeństwa w sklepach. Rękawiczki jednorazowe obowiązkowe dla klientów robiących zakupy

Jak bezpiecznie zrobić zakupy w dobie koronawirusa? Tylko sprawdzone patenty

Popularne sieci handlowe oferują zakupy na dowóz. Zobacz, gdzie on-line zamówisz produkty

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Digital Vision

Pozostałe wiadomości