Horoskop

Sen o weselu i jego interpretacje. Jaki przekaz kryje się we śnie o weselu?

Horoskop

Aktualizacja:
Stone RFMichael H/ Getty Images

Sennikowy motyw snu o weselu zwiastuje zwykle pozytywne rzeczy, które mogą się wydarzyć w życiu śniącego. Zmiana na lepsze, stawanie się bardziej odpowiedzialnym, powodzenie w małżeństwie lub znalezienie idealnej „drugiej połówki” to tylko niektóre znaczenia. Niestety – są też gorsze interpretacje.

Sen o weselu może oznaczać istotną zmianę w życiu lub wieszczyć znalezienie prawdziwej miłości. Zgodnie z sennikiem interpretacje snu o przyjęciu weselnym różnią się w zakresie m.in. tego, czy wizja senna przedstawia udział w weselu własnym, czy weselu kogoś innego. W pierwszym wypadku, o ile nie śni się o innej małżonce, niż tej rzeczywistej, sen wyraża znalezienie „drugiej połówki” lub powodzenie w długoletnim związku. Co ciekawe, dobra zabawa na cudzym weselu może być zwiastunem niepowodzenia i trudności, które niedługo się pojawią.

Co sennik mówi o śnie o weselu?

Sen o weselu może być oznaką zarówno czegoś dobrego, jak i złego, ale najczęściej wiąże się z pewną zmianą. Wesele to wszak ten moment w życiu każdego człowieka, który łączy się z porzuceniem tego, co było i otwarciem się na nowe.

Zgodnie z powyższym sen o weselu może oznaczać sugestię, że dorasta się do pewnego bardziej dojrzałego modelu życia. Może wyrażać zmierzanie w kierunku życia bardziej ustabilizowanego i odpowiedzialnego. W tym kontekście taka wizja wcale nie musi wiązać się ze zmianami na polu relacji międzyludzkich. Wprost przeciwnie – sen o weselu może oznaczać zmianę podejścia do pracy i rozwoju osobistego na lepszy i efektywniejszy.

Udział we śnie w weselu własnym a weselu cudzym – jak różni się znaczenie snu?

Zapowiedź pozytywnych zmian to przede wszystkim znaczenie, które należy wyczytać ze snu o udziale w czyimś weselu. Może to być udział w weselu siostry, brata, syna, córki, kolegi, koleżanki lub kogokolwiek innego. Według sennika obecność na cudzym weselu może oznaczać nie tylko zapowiedź sukcesów, lecz także zmiany w życiu uczuciowym. Kto wie, czy po takim śnie nie pozna się ostatecznie tej „drugiej połówki”?

Sen o weselu może jednak mieć bardziej prozaiczne znaczenie. Jeśli przychodzi w momencie, gdy w życiu osoby śniącej dominuje na co dzień rutyna, to jasny i niezaprzeczalny znak, że pragnie ona więcej rozrywki. Sen o weselu wyraża wówczas niezaspokojoną potrzebę uczestniczenia w jakiejś zabawie, imprezie czy po prostu chęć częstszego spotykania się ze znajomymi.

Sen o udziale we własnym weselu wyraża udane małżeństwo, które niebawem się zrealizuje. Jeśli jednak jest się już w związku małżeńskim, sen o własnym weselu może być albo wyrazem udanego i pozytywnego wspomnienia, albo też wróżbą na przyszłość, przepowiadającą powodzenie w małżeństwie. Jeśli jednak na własnym weselu jest się z innym małżonkiem lub małżonką niż w rzeczywistości, to wizja taka może oznaczać trudności w relacji, strach przed utratą obecnej „drugiej połówki” lub wprost przeciwnie – chęć poznania kogoś innego i wyczerpanie się obecnego związku w jego dotychczasowej formule. Ze względu jednak na to, że ludzka wyobraźnia potrafi płatać figle, do wszelkich tego typu sennych przedstawień należy podchodzić z należytym dystansem i ostrożnością.

Rodzaj zabawy na przyjęciu weselnym decyduje o ostatecznym znaczeniu snu

Interpretacje snów bywają trudne i niejednoznaczne. Doskonale świadczy o tym fakt, że różne senniki przypisują inne znaczenia nawet tym samym typom snów. Pewnym kryterium, które zawsze wpływa na ostateczny charakter odczytanego snu, jest rodzaj zabawy na weselu.

Jeżeli w trakcie snu bawi się na weselu w charakterze gościa, oznacza to zmianę dotychczasowego życia na lepsze. Taniec na weselu w przypadku osób samotnych może być swoistym sygnałem ostrzegawczym – wbrew pozorom jednak nie przed tym, aby za bardzo nie izolować się od ludzi, a przed poznaniem nieodpowiedniego partnera lub partnerki.

Paradoksalnie wiele senników interpretuje wyśmienitą zabawę na przyjęciu weselnym jako komunikat informujący o tym, że zbliża się rozdział w życiu pełen łez, smutku i żalu. Tego rodzaju senniki wskazują także, że sny, w których źle bawi się na weselu, jest się niezadowolonym na przyjęciu, wieszczą o uniknięciu jakiegoś dużego nieszczęścia w przyszłości.

Przypominając sobie sen, warto zwrócić uwagę na szczegóły. Przykładowo, jeśli strój pana młodego bądź panny młodej jest zabrudzony, rozdarty lub pognieciony, to wizja taka definitywnie jest symbolem nieszczęścia w przyszłym lub obecnym małżeństwie. Szczegóły snu o weselu dotyczą także otoczenia. Nazbyt pijani goście weselni zdaniem sennika mogą symbolizować sytuację, w której osoba śniąca nie będzie chciała przyjąć do wiadomości negatywnego stanu rzeczy, dotyczącego kogoś bliskiego.

Zobacz też:

Autor: Adrianna Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: Stone RF

Pozostałe wiadomości