Sennik: teściowa - co oznacza sen o teściowej? Znaczenie i interpretacja snu

teściowa, kłótnia
Katarzyna Bialasiewicz/Getty Images
Sen o teściowej może mieć wiele znaczeń, w zależności od kontekstu. Chociaż zwykle o teściowych myśli się raczej negatywnie niż pozytywnie, to jednak sny o nich, zgodnie sennikiem, nie muszą mieć wyłącznie pejoratywnego znaczenia. Co oznacza sen o teściowej?

W sennikach znajdziemy wiele interpretacji snu o teściowej. Jeżeli osoby tej nie darzy się sympatią, to często jej przedstawienie we śnie może oznaczać ukryty lęk. Kłótnie z teściową we śnią są najbardziej negatywnym sygnałem, zwiastującym problemy w przyszłości w wielu obszarach życia. Sen o zmarłej teściowej może być znakiem, że nie jest się wciąż pogodzonym z tragicznym wydarzeniem. W przypadku senników powstałych w innych kulturach, np. arabskiej lub indyjskiej, interpretacje snu mogą się różnić i często mają bardzo pozytywne konotacje.

Sennik: teściowa - co może oznaczać?

Teściowa w kulturze europejskiej i anglosaskiej współcześnie zwykle kojarzy się pejoratywnie. Na płaszczyźnie psychologicznej wynika to z prostego mechanizmu obronnego, towarzyszącego ludziom właściwie już od czasów przedszkolnych. Jeśli się kogoś nie lubi, to często się albo takiej osoby boi, albo unika, albo podchodzi do niej z humorem. To właśnie ten ostatni aspekt odpowiada za tak częste memy występujące we współczesnej kulturze popularnej, których bohaterkami są teściowe.

Podążając tym tropem, sen o teściowej, zgodnie z sennikiem, może oznaczać kłótnie bądź spory. Jeśli faktycznie z mamą współmałżonka nie posiada się najlepszych relacji, sny o teściowej mogą być zaliczone nawet do grona koszmarów zwiastujących problemy w przyszłości. Co więcej, sen przedstawiający kłótnię z teściową może być konsekwencją lęku i niezałatwionych spraw wiążących obie strony. Nieprzyjemne spotkanie z teściową we śnie może oznaczać także czekające na nas wyzwanie w życiu, które będzie wyjątkowo trudne. Sennikowa interpretacja snu o teściowej w niektórych wypadkach staje się także zwiastunem niebezpieczeństwa, które może czyhać na śniącego w przyszłości.

Co oznacza sen o zmarłej teściowej? Inny wariant, inna interpretacja

Odrębne znaczenie wynika ze snu, w którym pojawia się zmarła teściowa lub była teściowa, jeśli małżeństwo zakończyło się rozstaniem. Zmarła teściowa, co ciekawe, nie jest jednak popularnym motywem w sennikach, w związku z czym jest stosunkowo niewiele informacji o interpretacji takiego rodzaju wizji.

Wiadomo jednak, że sen o zmarłej teściowej może oznaczać żal i smutek oraz brak pogodzenia się z odejściem tej osoby, jeżeli za życia miało się z nią dobre relacje, co wbrew pozorom wcale nie musi być rzadkością. Jeśli w takich okolicznościach tego rodzaju sny powracają bardzo często, to znak, że do końca nie zdążyło się zaakceptować smutne wydarzenie, jakim jest odejście drugiego człowieka.

Inny wariant interpretacyjny dotyczy sytuacji, w której teściowa faktycznie żyje, ale we śnie zostaje przedstawiona jako martwa. Jeśli z osobą tą nie posiada się przyjemnej relacji, to wówczas, zgodnie z sennikiem, może to oznaczać plotki w rodzinie, liczne nieprzyjemności i złośliwości, których na co dzień człowiek się obawia. Nierzadko występujące sny tego typu mogą zwiastować rozłam w małżeństwie na skutek waśni rodziny małżonki i rodziny małżonka.

Miłe spotkanie z teściową we śnie

Zgodnie z sennikiem, jeżeli w trakcie snu spotyka się teściową i spędza się z nią mile czas, to jest to zwiastun udanego i długoletniego małżeństwa. Podobno uśmiechnięta teściowa to także oznaka sukcesu w życiu i w interesach. Sen przedstawiający owocną pogawędkę z matką współmałżonka lub współmałżonki będzie z kolei zwiastował spokój i pogodę ducha. Sny takie mogą występować zwłaszcza wtedy, gdy posiada się dużą pewność siebie, ale także uzasadnione i prawidłowe poczucie własnej wartości. Jeżeli we śnie występują też inne osoby, np. żona lub mąż i bliscy członkowie rodziny, to w takiej sytuacji ma się do czynienia ze zwiastunem stabilnego związku i stabilnej rodziny.

Interpretacje snu o teściowej z innych kultur

Według sennika arabskiego samo zobaczenie teściowej we śnie wiąże się z narastającą frustracją, która niedługo może dać o sobie znać. Zgodnie z tym sennikiem może to być także zwiastun drzemiącej irytacji i zapowiedź nadciągających problemów. Według innej interpretacji sen taki może jednak oznaczać zupełnie co innego – bycie niesprawiedliwym i nadmiernie zazdrosnym.

Jeszcze inną interpretację takiego snu można zaczerpnąć z sennika indyjskiego. Zobaczenie we śnie teściowej ma w tym wypadku bardzo pozytywne konotacje. To sygnał, że podejmowane przez siebie przedsięwzięcia, zarówno na polu zawodowym, jak i prywatnym zakończą się sukcesem. Długa i owocna rozmowa z teściową wskazuje z kolei na to, że w przyszłości bez trudu odnajdzie się pomoc w bieżącej potrzebie.

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

podziel się:
Tagi:

Pozostałe wiadomości