Sen o świecy - odwołanie do sfery duchowej

świeczka
Nie żyje Linda Kasabian
Źródło: Sebastian Condrea/Getty Images
Sen o świecy w niektórych konfiguracjach może oznaczać ostrzeżenie. Musimy uważać na problemy, które nas dotyczą. Na szczęście, przy odpowiednim zachowaniu, problemy te pokonamy. Sen o świecy może też oznaczać, że jesteśmy blisko osiągnięcia spokoju duchowego w naszym życiu.

Ogólne interpretacje snu o świecy zależą od tego, czy jest ona zapalona, czy zgaszona. Zapalona świeca ma symbolizować poszukiwanie wsparcia i pomocy u bliskich. Natomiast świeca zgaszona świadczy o głęboko przez nas ukrywanym strachu przed odrzuceniem.

Zapal świecę we śnie – będziesz żył długo i szczęśliwie

Sen o kupowaniu świecy to bardzo dobry znak. Oznacza, że w niedługim czasie w naszym życiu będzie miało miejsce dobre, przyjemne wydarzenie. W snach może pojawić się obraz, w którym trzymamy świecę – ma to oznaczać, że w realnym świecie ktoś żywi do nas silne uczucie, które głęboko skrywa. Jeżeli we śnie nie tylko trzymamy świecę, lecz także ją niesiemy, powinniśmy korzystać z dobrych rad naszych znajomych i przyjaciół. Przyniesie nam to dużą korzyść, bowiem sami nie poradzimy sobie w trudnej sytuacji. Poza tym sen ten informuje, że zachowujemy się w sposób, który może sprowadzić na nas kłopoty.

Bardzo dobrym znakiem jest zapalanie świecy we śnie. To omen oznaczający, że będziemy długo żyć w szczęściu i zdrowiu. Jeśli świeca ta daje bardzo mocny, jasny płomień, to znak, że niedługo zdobędziemy wiedzę, która umożliwi nam pozytywne zmiany w życiu. Jeżeli jednak świeca migoce, jej płomień nie jest zbyt mocny, jest to dla nas sygnał, że bliska osoba znajduje się w niebezpieczeństwie i potrzebuje naszej pomocy. Natomiast bardzo źle jest, jeżeli śnimy o tym, że we śnie gasimy świecę. To znak, że w realnym świecie ponieśliśmy dotkliwą porażkę, ale nie chcemy jeszcze się z tym pogodzić. O wiele gorzej jest, kiedy dostrzeżemy we śnie zgaszoną czy też wypaloną świecę. Może ona wieszczyć śmierć kogoś z bliskiej rodziny czy też z grona przyjaciół.

Nie gaś we śnie świecy gromnicznej – unikniesz przykrej straty

Jeżeli we śnie płonącą świecę dostrzegamy w kościele, to znak, że mamy na sumieniu zły postępek, który przyniósł szkodę bliskiej nam osobie. Podświadomie żałujemy go i chcielibyśmy w jakiś sposób jej zadośćuczynić. Natomiast świeca płonąca w innym miejscu niż kościół, skrzywiona, kapiąca to raczej dobry znak, który świadczy o tym, że w niedługim czasie weźmiemy udział w jakiejś uroczystości.

W naszym śnie może pojawić się też wizja tortu ze świeczkami urodzinowymi. Taki sen wskazuje na potrzebę poznania swoich uczuć, pragnień i zaspokojenia ich. Dzięki temu będziemy mogli przejść do kolejnego etapu w naszym życiu.

W naszych snach może pojawić się też gromnica. W zależności od kontekstu może to być dobry lub zły omen. Sen o gromnicy zapalonej ma oznaczać zysk finansowy. Natomiast sam akt zapalania gromnicy to znak, że w niedługim czasie otrzymamy zaproszenie na chrzciny. Kupowanie gromnicy to z kolei informacja o zaproszeniu na ślub, które niedługo powinno do nas dotrzeć. Źle jest natomiast, kiedy widzimy gromnicę gasnącą. Musimy wtedy pogodzić się z tym, że spotka nas strata moralna. Bardzo tragicznym omenem jest wizja procesji idącej z gromnicą – jest to znak, że niedługo dowiemy się o pogrzebie naszego dalekiego znajomego.

Sen o świecy w dawnych sennikach

Świeca to atrybut, który towarzyszy człowiekowi od wieków. Nie mogło więc zabraknąć interpretacji tego snu w dawnych sennikach, takich jak sennik arabski. Według jego zapisów sen o świecy to ogromna, podświadoma potrzeba posiadania dziecka. Wizja światła świecy to wskazówka, aby obrać odpowiednią drogę. W świecie realnym, dzięki temu światłu, znajdziemy właściwych przyjaciół albo spotka nas bardzo szczęśliwe wydarzenie. Wizja świecy stojącej tuż przed nami to znak, że będziemy zadowoleni z naszego życia. Kiedy we śnie widzimy dopalającą się świecę, może mieć to dwa znaczenia. Jeżeli planujemy wizytę, może to oznaczać, że nie jesteśmy mile widziani u osób, które chcemy odwiedzić. Z drugiej strony sen taki świadczy o naszej nadziei, skrywanej głęboko w sercu, że ktoś za nami tęskni.

Sennik mistyczny wskazuje również wiele interpretacji snu o świecy. Jeśli gasimy świecę palcami, to znak, że w niedługim czasie dotrą do nas bardzo smutne informacje. Podobnie złym znakiem jest świeca, która mocno dymi, kopci. W takim przypadku może dotknąć nas smutek i przygnębienie, a w najgorszej wersji może to być nawet żałoba. Duże znaczenie ma też kolor świecy, o której śnimy. Czerwona świeca to obietnica sukcesu, biała świeca to znak spokoju i zrównoważenia, a świeca niebieska świadczy o dobrej intuicji i dużej przebiegłości osoby śniącej.

DIY: Pachnąca, ekologiczna świeca do masażu z masła shea - jak ją zrobić? Zobacz wideo:

Cover Video/x-news

Zobacz też:

Co oznacza sen o strachu?

Sennik – porwanie i jego znaczenie dla realnego życia

Sennik babiloński. Znaczenie snów

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Sebastian Condrea/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości