Sennik egipsko-chaldejski. Interpretacja snów

Aktualizacja:
znaki zodiaku, książka, sny, sennik

Sny są głosem naszej podświadomości. To niezwykle ważne, by właściwie zrozumieć, co chce nam ona przekazać - może to w końcu ułatwić nasze życie. By poprawnie odczytać znaczenie snu, niezbędna jest pomoc egipskiego sennika.

Sennik egipski - znaczenie snów

Sny mogą być skierowanym do nas ostrzeżeniem, pouczeniem lub pomocą - mówiąc ogólniej, wskazują ścieżkę, którą powinniśmy obrać lub porzucić. Jeśli właściwie nauczysz się je interpretować, mogą stanowić dla ciebie właściwy drogowskaz.
Sennik egipsko-chaldejski to skarbnica wiedzy na temat nocnych mar. Trzeba zrozumieć, że większości snów nie można interpretować dosłownie, a nawet niekoniecznie w zgodzie z rozumianą współcześnie symboliką. To kompendium wiedzy pozwoli ci pojąć, co przekazuje ci twoja podświadomość. Jest to wiedza starożytnych, która na szczęście dotrwała do czasów współczesnych.

Sennik - Egipt

Sennik egipski to obok sennika babilońskiego najpopularniejsza metoda odczytywania znaczenia snów. Wielki sennik egipski powstał w wyniku wiary Egipcjan w to, że bogowie w czasie snu rozsyłają im wiadomości. Według wierzeń, senna mara mogła być również przesłaniem wysyłanym przez jakiegoś zmarłego krewnego. Dlatego tak istotne było dla nich, by nauczyć się prawidłowo odczytywać sny - wymyślili nawet obrządek, który miał im to ułatwić.

Senniki egipskie

Egipcjanie tak głęboko analizowali sny, bo wierzyli, że mogą wyczytać z nich konkretne rady i wskazówki, w jaki sposób np. rozwiązać problem. Było to dla nich na tyle ważne, że starali się nawet wywoływać sny. Budowali w tym celu świątynie, w których spędzali noc. Na kawałku płótna wypisywali imię konkretnego boga, żeby sprawić, by to właśnie on nawiedził ich w czasie snu. Później kawałek materiału umieszczano w specjalnej lampie i zapalano - postępowanie takie miało wspomóc senne wizje.
Egipcjanin, który chciał tam się znaleźć w świątyni, musiał się do tego właściwie przygotować, przede wszystkim poprzez post. Noc w świątyni była także poprzedzona modłami. Interpretacje zaczęto w końcu zapisywać w księgach, niektóre przetrwały do naszych czasów np. Sennik egipski datowany na czasy panowania Ramzesa II, czyli rok 1275, znajduje się obecnie w Muzeum Brytyjskim.

Sennik egipski - szczur - znaczenie symbolu

W senniku egipskim szczur ma zupełnie inne znaczenie niż w pozostałych. Zapowiada, że zbliża się jakieś nieokreślone niebezpieczeństwo i że należy szczególnie mieć się na baczności.

Sennik egipski - zęby

Dużo zależy od stanu zębów, które ujrzysz we śnie. Jeśli zobaczysz zdrowe i piękne zęby, jest to zapowiedź zbliżających się sukcesów, zwykle na polu materialnym. Jeśli zęby są złote - to precyzyjny znak - czeka cię bogactwo.
Niestety zepsute zęby nie mają już tak optymistycznej symboliki. Zwykle ostrzegają przed zbliżającą się porażką lub stratami, które wkrótce możesz ponieść. Gdy przyśni ci się plombowanie zębów to znak, że czas zacząć radzić sobie ze swoimi problemami, zamiast spychać je w głąb podświadomości. Rozwiązanie może być łatwiejsze niż ci się wydaje.
Wbrew pozorom sen o bolących zębach to dobry znak - zapowiada powodzenie - może dotyczyć zarówno kwestii zawodowych, jak i prywatnych. Widok sztucznych zębów we śnie to znak twojej próżności. Jak widać zęby w senniku egipskim mają wiele możliwych odczytań.

Sennik egipski - wszy

Według sennika egipskiego, jeśli przyśnią ci się wszy na głowie, zwiastuje to poważną chorobę. Mogą też jednak oznaczać, że masz po prostu wiele zmartwień, które wspólnie powstrzymują cię przed realizacją twoich najważniejszych celów. Postaraj się uporządkować drobne sprawy, wtedy i te kluczowe zaczną się lepiej układać. Jeśli sen o wszach na głowie będzie się powtarzał, to może być sygnał, że powinieneś zdjąć z siebie część obowiązków i poprosić kogoś o pomoc.

Sennik egipski - dziecko

Co zaskakujące, według sennika egipskiego dzieci zapowiadają głównie niedostatek, ale wiele zależy od kontekstu, w którym się pojawiają. Jeśli przyśnią ci się twoje własne dzieci, jest to znak, że prowadzisz dobre i spokojne życie rodzinne. Jeśli widziane we śnie dzieci nie będą twoje, ale będą piękne i wesołe, to zapowiedź zdrowia i radości. Gdy dzieci będą natomiast bardzo małe, to ostrzeżenie przed zbliżającymi się zmartwieniami i problemami. Bawiące się dzieci symbolizują radość i siłę witalną. Inaczej jest w przypadku dzieci brudnych - to sygnał, że czekają cię kłopoty, ale spokojnie, nie są bardzo poważne - poradzisz sobie z nimi. Gdy przyśnią ci się chore dzieci, to wołanie od twojej podświadomości - jesteś samotny i potrzebujesz kogoś bliskiego.
Jeśli ujrzysz natomiast zaniedbane i biedne dzieci, to powinien być impuls, żeby przestać myśleć wyłącznie o sobie i zacząć pomagać innym - taka zmiana nastawienia z pewnością opłaci się w przyszłości. Gdy we śnie zobaczysz dzieci z chóru to zapowiedź tego, że czeka cię miła uroczystość rodzinna.
Zobacz także:
Zobacz wideo: Dr Michael Mosley o mocy dobrego snu
Autor: Adrian Adamczyk
Pozostałe wiadomości