Sennik: burza. Jak interpretować sen o burzy z piorunami?

Aktualizacja:

Burza pojawiająca się we śnie zazwyczaj budzi duży niepokój. Należy bowiem do niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych, kojarzonych przede wszystkim z zagrożeniem i strachem. W rzeczywistości burze z piorunami mogą powodować duże szkody, a nawet stanowić zagrożenie dla życia.

W senniku burza ma bardzo wiele znaczeń. Wszystko uzależnione jest od kontekstu snu i emocji, które towarzyszyły osobie śniącej. Pioruny zazwyczaj przywodzą na myśl kłótnie czy też traumy. Co dokładnie oznacza, gdy śni się burza z piorunami?

Znaczenie burzy we śnie

Burza w we śnie oddaje ludzkie emocje i myśli. Jest odbiciem sytuacji, z którymi musimy borykać się na co dzień. Sen o burzy często odnosi się do problemów i zawirowań, na które często sami nie mamy wpływu. Może też świadczyć o dysocjacji między naszymi pragnieniami i obowiązkami. Według sennika burza z piorunami może być też rozumiana jako mające pojawić się na horyzoncie wyzwanie oraz trudy na drodze do wybranego celu. Jeśli burzy towarzyszy deszcz, może to oznaczać też potrzebę oczyszczenia się ze skumulowanych emocji. Osoba, której śni się burza, prawdopodobnie tłumi w sobie wiele uczuć, które nie ujrzały jeszcze światła dziennego. Konsekwencją tego może być kłótnia z bliską osobą lub przełożonym. Burza z błyskawicami według sennika zwiastuje również nadejście momentu, w którym dojdzie do wyczerpania wszelkich pokładów cierpliwości i konieczności dokonania ważnych zmian w życiu. Inna interpretacja mówi o załamaniu się relacji z bliską osobą, a nawet o zakończeniu związku. Zazwyczaj w nagły i nieprzyjemny sposób. Zgodnie z sennikiem staropolskim burza oznaczać może szczęśliwy koniec toczących się problemów. Jeśli pojawia się w nieprzyjemnym śnie, zwiastuje zbliżające się zmagania.

Znaczenie snu o burzy piaskowej

Burza piaskowa w interpretacji sennika to zły omen. Może on wróżyć nastanie bardzo trudnych chwil. Burza piaskowa zobaczona we śnie to inaczej ulatniająca się i rozsypująca w proch, praca lub uczucia, na które pracowało się wiele lat. To często przestroga przed ważną stratą w życiu, którą przyjdzie nam ponieść. Utrata ta może pojawić się zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Inne znaczenie snu o burzy piaskowej to ostrzeżenie przed nieprzychylnymi opiniami innych osób, często plotkami. Osoba, której śni się burza piaskowa, prawdopodobnie stała się obiektem szyderstw lub spisków, najczęściej na gruncie zawodowym. A co jeśli burza piaskowa pojawia się np. w mieszkaniu zamiast na otwartej przestrzeni? Może to symbolizować bezcelowość wykonywanych obecnie prac i tego, że taka aktywność nie ma najmniejszego sensu. Jeśli we śnie udało się schować przed burzą z piorunami, może to świadczyć o możliwości ochrony swojego dobrego imienia lub dóbr majątkowych przed skutkami złych decyzji.

Burza śnieżna we śnie

Burza śnieżna we śnie może mieć wiele wytłumaczeń. Istnieją interpretacje dotyczące pojawienia się nowego członka rodziny, np. potomka lub odnalezienia zaginionego krewnego. Inne mówią o możliwej przeprowadzce kogoś bardzo bliskiego sercu. W senniku burza śnieżna najczęściej oznacza jednak problemy i kłopoty. Podczas burzy śnieżnej bardzo trudno się poruszać, nie tylko ze względu na padający śnieg, ale i kłujący w oczy wiatr. Ruchy są znacznie spowolnione, a pole widoku ograniczone. Jest to metafora trudów spotykanych w ludzkim życiu, z którymi trzeba będzie zmierzyć się w najbliżej przyszłości. Osobę, która o tym śni, czeka mozolna i katorżnicza przeprawa (emocjonalna lub fizyczna) przez meandry własnych problemów. Może ona zakończyć się niepowodzeniem i nieść za sobą duże rozczarowanie.

Tornado i czarne chmury we śnie

Tornado we śnie symbolizuje strach i pecha. Często śni się tym, którzy pomimo niesprzyjających, życiowych okoliczności są zmuszeni do pokonania własnych słabości lub naprawienia błędów z przeszłości. A co jeśli we śnie widoczne są czarne chmury? Nie jest to chyba zaskoczenie, że nie zwiastuje to niczego dobrego. Czarne chmury rozpościerające się na niebie metaforycznie gromadzą się również nad życiem śniącego. To zmartwienia i poważne problemy, zarówno zdrowotne, jak i finansowe. Mogą mówić także o zmęczeniu psychicznym i emocjonalnym. Organizm może podświadomie wysyłać sygnały, że potrzebuje odpoczynku i regeneracji. To znak, że najwyższy czas zadbać o własne zdrowie i np. udać się na badania profilaktyczne. Warto wówczas zadbać nie tylko o ciało, lecz także o sferę duchową. Taki sen może informować o potrzebie refleksji nad własnym życiem i uczynkami.
Zobacz wideo: Dziwne sny w czasie kwarantanny
Zobacz także:
Autor: Adrian Adamczyk
Pozostałe wiadomości