Horoskop

Ryby - romantyczne, empatyczne i bezradne. Horoskop Merkurji

Horoskop

Aktualizacja:
GettyImages.com/vectortatu

Ryby mają w sobie wiele sprzeczności i wzajemnie wykluczających się cech, a zbieg okoliczności towarzyszy im od urodzenia. Kobieta Ryby żyje zanurzona w duchowym wymiarze, a pan spod tego znaku bardzo źle znosi odrzucenie i porażkę.

Ryby - marudne i romantyczne

Przedstawiciele znaku Ryb przychodzą na świat od 19 lutego do 20-21 marca. Planetarnym patronem tej fazy zodiaku jest Neptun, gazowy olbrzym o pięknej, błękitnej barwie rozlanej po całej planecie i przypominającej ogromny ocean. Nic dziwnego, ponieważ Neptun, czyli inaczej Posejdon, był według starożytnych bogiem mórz i oceanów.

Ryby są bardzo trudne do scharakteryzowania, bowiem jako znak podwójny (podobnie jak Bliźniak i Waga), ma w sobie wiele sprzeczności i wzajemnie wykluczających się cech.

Ta faza kończy zodiakalną mandalę i przygotowuje nas na nowy cykl, który zaczynamy zawsze wraz z nadejściem wiosny i wkroczeniem Słońca do znaku Barana.

Rozkojarzone ryby

Osoby urodzone pod patronatem Neptuna są jakby nie z tego świata, mają poczucie, że trafiły tutaj przez jakiś dziwny zbieg okoliczności i nie mogą się odnaleźć w rzeczywistości.

Kto ma w swoim otoczeniu Ryby wie, że one zawsze zapomną, coś zgubią, coś im wypadnie. Trudno jest z Rybami umawiać się na konkretne godziny, bądź stworzyć jakiś plan działania. Jednak dziwnym trafem zawsze znajdą się tam, gdzie trzeba i "przypadkiem" można na nie wpaść w najmniej oczekiwanym miejscu i czasie.

Słowo "przypadek" jest odmieniane przez ludzi urodzonych w tym znaku przez wszystkie możliwe przypadki. Zbieg okoliczności towarzyszy im od urodzenia, przez przedszkole, szkołę, studia i pracę po życie małżeńskie oraz rodzinne w sposób stały i niezmienny.

Rybom zdaje się, że ich życiem rządzi niewytłumaczalna siła, której nie sposób skontrolować. Osobom urodzonym w tej fazie trudno zrozumieć, że to nie ślepy los, przypadek czy rachunek prawdopodobieństwa, ale ich własny sposób na życie.

Pani spod znaku ryb

Najczęściej ma bladą cerę i ogromne oczy. Ubiera się w piękne, zwiewne, romantyczne stroje, kocha naturalne ozdoby i świetnie odnajduje się w stylu boho.

To bardzo wrażliwa istota. Jeśli ktokolwiek jako pierwszy miał użyć słów "kobieca intuicja", z pewnością dotyczyły one pani urodzonej w tym znaku. Kobieta Ryby żyje zanurzona w duchowym wymiarze i ma kontakt ze źródłem wszelkich informacji. Dlatego nie pytaj jej, skąd o czymś wie. Po prostu wie! Wie, kiedy ją okłamujesz i gdzie byłeś. Ba! Wie już nawet o tym, czego jeszcze nie zdążyłeś popełnić. Jakimś dziwnym trafem zalążki przyszłych wydarzeń są w zasięgu jej odczuć. Do wad tej pani można z pewnością zaliczyć jej roztargnienie, chaotyczność, brak planu na życie. Niestety, jej nadmierna egzaltacja i uleganie wpływom chwilowych emocji mogą być na dłuższą metę męczące. Jej stałym sposobem na utrzymanie otoczenia w ryzach jest granie na uczuciach innych i wmawianie im, że są odpowiedzialni za jej złe samopoczucie.

W sprawach kariery zawodowej powinna zwrócić się w kierunkach związanych z obiektywem aparatu czy kamery. Dobrze odnajdzie się również w zawodach, które mają na celu pomoc potrzebującym. Sukcesy będzie święcić na deskach teatru lub scenie muzycznej, pod warunkiem, że pokona nieśmiałość.

Mężczyzna spod znaku Ryb

Pan urodzony pod opieką Neptuna często ma trudności w określeniem swojego życiowego celu. Jest człowiekiem niestabilnym, o ogromnej podatności na wpływy. Mama, rodzeństwo a następnie koledzy szkolni lub towarzystwo w pracy - każdy ma dla pana Ryby dobre rady, którymi on chętnie się kieruje i nieważne, że są one sprzeczne.

Mężczyzna urodzony w tym znaku bardzo źle znosi odrzucenie i porażkę. Wtedy staje się bezbronny wobec używek, w które chętnie ucieka. W kontaktach z panem Ryby trzeba być bardzo ostrożnym, ponieważ łatwo się zakochuje i bez żadnej asekuracji płynie w świeżo zawartą znajomość. Na tym tle może dojść do nieporozumień, ponieważ pan Ryby opacznie rozumie sygnały. Wydaje mu się, że kobieta, z którą spotyka się na stopie koleżeńskiej, czuje do niego to samo, co on do niej.

Zawodowo doskonale zrealizuje się na gruncie artystycznym jako kompozytor, malarz czy pisarz. Dobrze będzie mu również na płaszczyźnie duchowej, którą chętnie eksploruje. Czasami jego karma związana z doświadczaniem samotności wygania go z domu na statki handlowe, platformy wiertnicze lub inne miejsca odosobnienia.

Pozytywne cechy charakteru Ryb

Są to: wrażliwość, empatia, zdolność do poświęcenia się dla innych, romantyczne skłonności, wyobraźnia, kreatywność, twórczość, umiłowanie piękna, poszukiwanie ideału, miłość do sztuki, umuzykalnienie, słuch absolutny, poczucie rytmu, uduchowienie, zdolności jasnowidzenia, uzdrawianie na poziomie emocjonalnym i wizjonerstwo.

Negatywne cechy znaku Ryb

Zalicza się do nich: zagubienie, chaotyczność, bujanie w obłokach, niesłowność, nierealne podejście do życia, niezaradność życiowa, uwieszanie się na innych, robienie z siebie ofiary, wieczne użalanie się nad sobą, zdawanie się na innych, nieporadność, bałaganiarstwo, niedokańczanie czynności, bezradność, brak dyscypliny wewnętrznej, słaba wola, skłonności do nałogów i uleganie wpływom zewnętrznym.

Ryby w związkach

Jak we wszystkim co robią, Ryby wykazują się w związkach głęboką uczuciowością, poszukują miłości romantycznej i chcą się wiązać na stałe, do grobowej deski. Deklarują, że miłość jest dla nich wszystkim co najważniejsze, ale rzadko udaje im się przekonać do tej tezy swojego życiowego partnera. Z poczucia niespełnienia i rozczarowania Ryby uciekają z relacji w romans, grę komputerową, nałogi i alternatywną rzeczywistość. Do samego końca i rozpadu związku potrafią zaprzeczać faktom.

Znaki ziemskie dadzą im oparcie i grunt pod nogami, będą pilnować, aby Ryby miały czystą koszulę i opłacone rachunki, dlatego dużym darem od losu będą dla nich Panny, Byki i Koziorożce. Co prawda Ryby będą twierdzić, że się "duszą", ale wygoda będzie ważniejsza. Trudne, zbyt emocjonalne układy stworzą z innymi Rybami i Rakiem, z którym mogą się wspólnie zapłakać nad złem tego świata. Skorpion opanuje Ryby bez skrupułów i zrobi z nich prywatnego niewolnika od wszystkiego.

Baran, Lew i Strzelec nie będą mogły z płaczliwymi i ciągle narzekającymi na to, jak im źle w tym związku Rybami wytrzymać. Dlatego znaki ogniste będąc z Rybami w relacji są najczęściej "w delegacji", zdobywają Annapurnę albo sprawdzają, co jest na dnie Rowu Mariańskiego.

Bliźnięta, Waga i Wodnik będą miały trudności ze zrozumieniem, o co w ogóle Rybom chodzi. Próby racjonalnej dyskusji spełzną na niczym, więc zajmą się swoimi sprawami, a nieszczęsne Rybki tylko utwierdzą się w przekonaniu, że przecież są "do niczego".

Idealne profesje dla osób spod znaku Ryb

Osoby urodzone w znaku Ryb świetnie odnajdą się w zawodach artystycznych i kreatywnych, ale również takich, które na celu mają pomoc innym ludziom.

Są to takie zawody jak: filmowiec, reżyser, operator, scenarzysta, fotograf, malarz, pisarz, aktor, modelka, piosenkarka, rzeźbiarka, tancerka, kompozytor, montażysta, choreograf, kostiumograf, charakteryzatorka, wizażystka, kosmetolog, duchowny, instruktorka jogi, muzyk, dyrygent, bioenergoterapeuta, jasnowidz, uzdrowicielka, zielarka, farmaceutka, marynarz, pracownik platformy wiertniczej.

Astrolog Merkurja

>>> Zobacz także:

Autor: Astrolog Merkurja

Pozostałe wiadomości