Panowie uchodzą za wiecznych "Piotrusiów Panów", a panie za trzpiotki. Jaka jest prawda o Bliźniętach?

Źródło: Kinga Dyczewska / Dzień Dobry TVN
Horoskop - ogólny
Horoskop - ogólny
Horoskop numerologiczny na 2024
Horoskop numerologiczny na 2024
Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturach
Losy świata ukryte w przepowiedniach
Losy świata ukryte w przepowiedniach
Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"
Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"
Astrolog Merkurja zdradza, czy mężczyźni czytają horoskopy. " Kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość"
Astrolog Merkurja zdradza, czy mężczyźni czytają horoskopy. " Kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość"
Co mówi o tobie twoje imię?
Co mówi o tobie twoje imię?
Co mówi o tobie twoje imię? (cz. II)
Co mówi o tobie twoje imię? (cz. II)
Numerologiczne tajemnice
Numerologiczne tajemnice
Bez wątpienia osoby urodzone w znaku Bliźniąt budzą wiele skrajnych opinii. Jedni za nimi przepadają, inni się wystrzegają. Co o nich wiemy? Na niebie znak Bliźniąt panuje od 21/22 maja do 20/21 czerwca. Data bywa ruchoma z powodu lat przestępnych i obiegowego ruchu Ziemi wokół Słońca, który nie jest idealnie zgodny z rokiem kalendarzowym. W tym roku Słońce wkracza do znaku Bliźniąt już we wtorek 21. maja, o godzinie 10.00, a zatem wszystkie dzieci urodzone tego dnia, już od przedpołudnia będą zodiakalnymi Bliźniakami.

Jakie są bliźnięta?

Jak sama nazwa znaku wskazuje, składa się on z dwóch przedstawicieli. To jest pierwsza wskazówka na temat tego, że osoba, spod tego zodiaku będzie nieoczywista. Można powiedzieć, że Bliźnięta mają wiele warstw, wiele osobowości i wiele twarzy. Potrafią godzić w sobie pozorne skrajności i balansować na przeciwieństwach jak na równoważni.

Planetarnym patronem Bliźniąt jest Merkury, który uosabia starożytnego boga-posłańca, roznoszącego powierzone mu informacje.

Merkury jako jedyny z bogów nie uznawał granic i mógł się przemieszczać dosłownie wszędzie. Był łącznikiem pomiędzy różnymi światami i osoby urodzone pod opieką Merkurego, często pełnią w życiu taką właśnie rolę.

Bliźnięta mają to do siebie, że są bardzo ruchliwe, wszędobylskie, błyskotliwe, trochę plotkarskie, ale również wybitnie inteligentne i przebiegłe.

Łatwo dostosowują się do zmieniających się okoliczności zewnętrznych.

Bliźnięta to najbardziej elastyczny znak ze wszystkich

Metalem który przypisany jest do znaku Bliźniąt jest rtęć, co bardzo dobrze opisuje charakter osób urodzonych w tym znaku. Potrafią się rozproszyć na wielu czynnościach, a kiedy potrzeba skonsolidować i fokusować na jednym celu. Bliźnięta są najbardziej wszechstronne ze wszystkich przedstawicieli zodiaku, mają również zdolność nieprawdopodobnej podzielności uwagi.

Niektórzy boją się bliźniąt, dlaczego?

Wiele osób odradza związek z Bliźniętami? Mają one swoisty czarną prasę jeżeli chodzi o ranking wśród najbardziej pożądanych partnerów w zodiaku. Niektóre znaki boją się spotykać z Bliźniętami, ponieważ fama głosi, że szybko się nudzą i łatwo porzucają rozkochany w sobie obiekt, który zdążyli wcześniej z łatwością uwieść i oczarować. Być może na taką opinię Bliźniaki sobie zapracowały, bo rzeczywiście nic ich tak nie odstrasza jak rutyna i przewidywalność w związku.

Według obiegowych opinii Bliźnięta uchodzą za fałszywe, co nie jest zgodne z prawdą. O fałszu i dwulicowości tego znaku mówią zazwyczaj tylko Ci, którzy nie potrafią zrozumieć ich wielopłaszczyznowej osobowości. Jest jednak wiele racji w twierdzeniu, że Bliźnięta roznoszą niesprawdzone informacje, co według niektórych jest dowodem na to, że sieją plotki. Jeśli chcemy, aby informacja szybko obiegła wspólnych znajomych wystarczy ją powierzyć Bliźniakowi.

Inni przedstawiciele zodiaku, nie mogą nadążyć za gonitwą myśli i tysiącami planów, które snują Bliźnięta. Nieporozumienia nie wynikają ze złej woli przedstawicieli tego znaku, ale raczej z ich niefrasobliwości i zbyt lekkiego podejścia do zamierzeń innych.

Zgodne ze stanem faktycznym jest jednak to, że Bliźnięta błyskawicznie zmieniają zdanie i otoczenie nie potrafi się zorientować jaki jest stan aktualny.

Osoby urodzone w znaku Bliźniąt często nie mogą pojąć, że ktoś ma odmienny charakter i zdążył już się przywiązać do swoich planów i zamierzeń, do których one podchodzą ze swobodą.

Do legendy przeszły już opowieści o tym, jak Bliźnięta potrafią prowadzić podwójne, lub nawet potrójne życie partnerskie przez wiele lat. Czy jest w tym ziarenko prawdy? Może tak, może nie, ale jeśli ktoś mógłby taką akcję na kilka frontów przeprowadzić, to z pewnością osoba urodzona w tym błyskotliwym i elastycznym znaku. To prawda, że osoby urodzone w znaku Bliźniąt, zawierają w ciągu życia więcej niż jedno małżeństwo. Statystycznie mają więcej partnerów niż inni przedstawiciele zodiaku.

Mężczyzna urodzony w znaku bliźniąt

To jak Dr Jekyll i Mr Hyde, zawsze mamy wrażenie, że jakaś część jego osobowości nigdy nie została przez nas poznana i odkryta. Mężczyzna urodzony w znaku Bliźniąt nawet po dwudziestu latach związku będzie potrafił zaskoczyć. Są to mężczyźni, którzy chcą imponować intelektem i osiągnięciami w swojej karierze (często medialnej bądź naukowej). Panowie urodzeni w znaku Bliźniąt uchodzą za niedojrzałych i niechętnych do zawierania stałych związków. Prawdą jest to, że bardzo długo zachowują fizyczną młodość i wyglądają na kilka, bądź kilkanaście lat mniej niż wskazuje metryka. Na dodatek są przystojni. Jeżeli nie decydują się na legalizowany związek, to tylko dlatego, że jeszcze nie nasycili swojej ciekawości świata.

>>> Zobacz też: Czego pragną kobiety według horoskopu?

Kobieta urodzona w znaku bliźniąt

Potrafi wcielić się w każdą pożądaną przez mężczyznę rolę, być matką, żoną, kochanką, towarzyszką ekstremalnych wypraw, powiernikiem, kumplem na piwo, autorytetem, świętością, inspiracją i ikoną. Kobiety spod znaku Bliźniąt potrafią okręcić mężczyznę dookoła swojego małego paluszka. To bardzo inteligentne osoby, które lubią pozostać trochę w roli ,,wesołego podlotka''. Dzięki temu potrafią przejąć kontrolę nad obiektem uczuć.

Kobiety spod tego znaku mają zazwyczaj doskonałą figurę i idealną przemianę materii, dzięki temu zachowują filigranowy wygląd do późnych lat życia. Mają wiele ukrytych talentów i zdolności, w tym również matematycznych bądź detektywistycznych.

Najlepsze zawody dla Bliźniąt

Bliźnięta bardzo chętnie realizują się w show biznesie, polityce i wszędzie tam, gdzie będą miały okazję zabłysnąć i popisać się swoim głosem lub innymi atutami.

Doskonale zrealizują swoje powołanie jako aktor, dziennikarz, piosenkarka, modelka, polityk, mediator, psycholog, lingwista, handlowiec, trener, nauczyciel, tłumacz, podróżnik, bloger, pisarka, fotograf, felietonistka, detektyw.

Do sławnych polskich Bliźniąt należą miedzy innymi Cezary Pazura, Andrzej Lepper, Anita Lipnicka, Katarzyna Kowalska, Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński, Bronisław Komorowski.

Związki Bliźniąt

Bliźnięta stworzą dobrą relację prawie z każdym, kto nie będzie starał się zabić ich swoim pesymizmem, jak Koziorożec, Panna czy Ryby.

Znaki mało elastyczne i uparte jak Byk, będą się z szalonymi Bliźniętami męczyć. Niezbyt dobrze rokuje również układ Bliźniąt ze Skorpionem, w którym może dojść do dużych napięć i nieporozumień.

Zodiakalne Bliźnięta doskonale czują się z osobami spod znaku Strzelca, Barana, Wagi i Wodnika.

Z Lwami i Baranami również im po drodze. Zbyt dużo trudnych emocji może się wytworzyć w związku Bliźniąt i Raka.

Bliźnięta z Bliźniętami to układ wysokiego ryzyka, w którym właściwie wszystko jest możliwe.

Astrolog Merkurja

Zobacz także:

Zobacz film: Najgorsze cechy znaków zodiaku. Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor: Astrolog Merkurja

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak koledzy ze studiów postrzegają Oliwię Bieniuk?

Jak koledzy ze studiów postrzegają Oliwię Bieniuk?

Komentarze lektora w "Hotelu Paradise" to złoto. Zestawienie zabawnych fragmentów i ciętych ripost

Komentarze lektora w "Hotelu Paradise" to złoto. Zestawienie zabawnych fragmentów i ciętych ripost

Jakie wydatki musi ponieść diabetyk? Marta Wiśniewska podała kwoty

Jakie wydatki musi ponieść diabetyk? Marta Wiśniewska podała kwoty

Zacznij dzień słodkim, zdrowym śniadaniem. Poznaj dodające energii dania według Darii Ładochy
Materiał promocyjny

Zacznij dzień słodkim, zdrowym śniadaniem. Poznaj dodające energii dania według Darii Ładochy

Karol III zobaczył banknoty ze swoim wizerunkiem. "To jest tak zaskakujące"

Karol III zobaczył banknoty ze swoim wizerunkiem. "To jest tak zaskakujące"

Dlaczego obgadujesz innych? Te słowa psychologa dadzą ci do myślenia

Dlaczego obgadujesz innych? Te słowa psychologa dadzą ci do myślenia

Omegamania – poznaj kwasy Omega-3! Jak wspierają zdrowie?
Materiał promocyjny

Omegamania – poznaj kwasy Omega-3! Jak wspierają zdrowie?

Dorota Szelągowska odważnie o rozstępach na brzuchu: "Obiektywnie okropne, ale są moje"

Dorota Szelągowska odważnie o rozstępach na brzuchu: "Obiektywnie okropne, ale są moje"

Jak postawić na nogi monsterę? Ekspert zdradza sprawdzone sposoby

Jak postawić na nogi monsterę? Ekspert zdradza sprawdzone sposoby

"Sposób na wnętrze": Mural, sztukateria i obrotowe lamele. Modny i przytulny salon w jeden dzień
Materiał promocyjny

"Sposób na wnętrze": Mural, sztukateria i obrotowe lamele. Modny i przytulny salon w jeden dzień

Mefedron na wyciągnięcie ręki. Jak poznać uzależnienie u dziecka? Czat z ekspertem

Mefedron na wyciągnięcie ręki. Jak poznać uzależnienie u dziecka? Czat z ekspertem

Kim jest zwycięzca "Czas na Show. Drag Me Out"? To mistrz świata i mąż znanej aktorki

Kim jest zwycięzca "Czas na Show. Drag Me Out"? To mistrz świata i mąż znanej aktorki

Czy można wejść do restauracji lub baru z psem? GIS przypomina

Czy można wejść do restauracji lub baru z psem? GIS przypomina

Pogoda na weekend. Termometry mogą wskazać nawet 27 kresek

Pogoda na weekend. Termometry mogą wskazać nawet 27 kresek

Efekt placebo wciąż wykorzystuje się w medycynie. Na czym polega?

Efekt placebo wciąż wykorzystuje się w medycynie. Na czym polega?

Pomyśl, zanim udostępnisz zdjęcia swojego dziecka

Pomyśl, zanim udostępnisz zdjęcia swojego dziecka

Siostry uratowały sklep dziadka. "To nie mogło się tak skończyć"

Siostry uratowały sklep dziadka. "To nie mogło się tak skończyć"

Platforma streamingowa Max już w czerwcu. "Na tę chwilę czekaliśmy 2 lata"

Platforma streamingowa Max już w czerwcu. "Na tę chwilę czekaliśmy 2 lata"

"Łazienkowe przekleństwa" - zbawienna metoda czy szkodliwy trend? Psycholożka wyjaśnia

"Łazienkowe przekleństwa" - zbawienna metoda czy szkodliwy trend? Psycholożka wyjaśnia

Znamy finalistów XV edycji konkursu Sukcesu Pisanego Szminką

Znamy finalistów XV edycji konkursu Sukcesu Pisanego Szminką

"Przypalone ciasto warto wytrzeć tarką"

"Przypalone ciasto warto wytrzeć tarką"

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Wybuchowy ekstrawertyk, a może cichy introwertyk? Poznaj numerologiczną 4

Wybuchowy ekstrawertyk, a może cichy introwertyk? Poznaj numerologiczną 4

Pył znad Sahary powrócił do Polski. Dla tej grupy osób jest szczególnie groźny

Pył znad Sahary powrócił do Polski. Dla tej grupy osób jest szczególnie groźny

Kolejny sukces Taylor Swift. 34-latka debiutuje na liście światowych miliarderów

Kolejny sukces Taylor Swift. 34-latka debiutuje na liście światowych miliarderów

Najlepsze podkłady na lato 2024. Czym się kierować, wybierając ten kosmetyk?

Najlepsze podkłady na lato 2024. Czym się kierować, wybierając ten kosmetyk?

E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"
Materiał promocyjny

E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"

Są bliźniaczkami syjamskimi, lecz mają inną orientację. Jak wygląda ich życie seksualne?

Są bliźniaczkami syjamskimi, lecz mają inną orientację. Jak wygląda ich życie seksualne?

Kuba Wesołowski znów zostanie tatą. Żona aktora pochwaliła się ciążowym brzuszkiem

Kuba Wesołowski znów zostanie tatą. Żona aktora pochwaliła się ciążowym brzuszkiem

Uniwersalne motywy na maturę z polskiego. Poznaj najpopularniejsze motywy literackie i zrób sobie powtórkę

Uniwersalne motywy na maturę z polskiego. Poznaj najpopularniejsze motywy literackie i zrób sobie powtórkę

In vitro w Polsce: Ministerstwo Zdrowia przedstawia szczegóły programu. "Przywracamy nadzieję"

In vitro w Polsce: Ministerstwo Zdrowia przedstawia szczegóły programu. "Przywracamy nadzieję"

Gdzie jest burza teraz? Radar burz NA ŻYWO

Gdzie jest burza teraz? Radar burz NA ŻYWO

Wakacje w maju – gdzie warto pojechać?

Wakacje w maju – gdzie warto pojechać?

Mama lekarz mówi na co nie pozwala dzieciom w domu. "Nie ma mowy"

Mama lekarz mówi na co nie pozwala dzieciom w domu. "Nie ma mowy"

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

Gruszki to idealny owoc dla zmagających się z tą chorobą. Sprawdź, dlaczego

Gruszki to idealny owoc dla zmagających się z tą chorobą. Sprawdź, dlaczego