Gwiazdy

Szymon Wydra nie tylko o muzyce. "Dzieci są moim największym skarbem"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Radosław Męczykalski
Życie jak poemat Szymona Wydry
Dzień Dobry TVNŻycie jak poemat Szymona Wydry

Szymon Wydra jest jednym z najpopularniejszych polskich wokalistów. Mimo że rzadko pojawia się w mediach, to cały czas tworzy i nagrywa nowe utwory. Czym zajmuje się artysta, kiedy nie gra? Dowiecie się tego z naszego reportażu.

Szymon Wydra nie tylko o muzyce

Szymon Wydra to jeden z najbardziej charakterystycznych wokalistów na polskiej scenie muzycznej. Artysta zdobył popularność dzięki występowi w programie typu talent show. Choć nie udało mu się zająć pierwszego miejsca, to zwrócił na siebie uwagę branży i publiczności. Od tamtej pory - wspólnie ze zespołem Carpe Diem - cały czas gra i tworzy nowe utwory. - Zespół założyłem w 1992 roku. Choć przez ten czas trochę wyliniałem, trochę mi przybyło, mam nadzieję, że daję radę i że w głowie mam poukładane - stwierdził wokalista w rozmowie z naszym reporterem.

Mimo że skupia się przede wszystkim na muzyce, to nie jest ona najważniejsza w jego życiu. - Dzieci są jego oczkiem w głowie. Poświęca im bardzo dużo uwagi. Jest do nich bardzo mocno przywiązany - mówił Zbigniew Suski, członek zespołu Carpe Diem. Jak przyznał Szymon, dzieci są jego największym skarbem.

Szymon Wydra o pasji do sportu

Szymon Wydra od lat jest fanem Radomiaka - 3-ligowego zespołu piłkarskiego z Radomia. Pasją do sportu zaraził także swoje go syna, Rysia. - Chciałby zostać piłkarzem, bardzo go to interesuje. Chodzimy na treningi i widzę, że świetnie sobie radzi - opowiadał wokalista.

Warto dodać, że muzyk nie tylko chodzi na mecze Radomiaka, ale także wspiera klub finansowo. - Szymon i zespół są przyjaciółmi klubu od wielu lat. Zakontraktowali nawet piłkarza dla klubu - podkreślił Maciej Świdzikowski, piłkarz Radomiaka Radom. - To chyba ewenement na skalę Polki albo i Europy, że zespół rockowy wykłada swoje własne pieniądze na zakup zawodnika, który pomógł nam awansować do 3. ligi - zaznaczył Zbigniew Wachowicz, asystent trenera Radomiaka Radom.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Radosław Męczykalski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości